נתניהו מתייחס לפרשה, היום
משנה גרסה. מימרן | צילום: אתר Gossip.It

המיליארדר משנה גרסה וטוען - "נתניהו צודק": ארנו מימרן, ששמו במרכז הפרשה שבמסגרתה העביר לכאורה כספים אסורים לנתניהו, משנה הערב (שלישי) את גרסתו - ואומר כי ייתכן וטעה בסכומים עליהם הצהיר - וכי מה שאומר ראש הממשלה בהקשר לפרשה הוא הנכון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל מה שביבי אומר זה אמת", אומר מימרן בשיחה עם חדשות 2. "ייתכן שטעיתי בסכומים, מכיוון שחלפו מעל 10 שנים. זה היה לפני זמן רב, אז ייתכן שטעיתי בסכום. בכל מקרה לא היה ד בר שאינו חוקי מצדו של ביבי, העברתי אליו סכום כסף, והזמנתי אותו לחופשות במונקו ובקורשבל (אתר סקי באלפים הצרפתיים). הסכום הכולל של החופשות וההעברה הכספית הוא כמיליון פרנקים צרפתיים, שהם כ-150 אלף אירו".

בריאיון לחדשות 10 אמש, מימרן שב וטען כי העביר סכום כסף לנתניהו, אולם בשונה מהודעת לשכת רה"מ - שציינה סכום של 40 אלף דולר - מימרן נקב בסכום גבוה בהרבה ובגרסה שונה מזו שמסר היום. "קודם כל, לא אמרתי מעולם מיליון אירו, אמרתי מיליון", אמר מימרן. "זה היה ב-2001, והכוונה הייתה למיליון פרנקים צרפתים, שזה 170 אלף אירו".

אני העברתי מהחשבון הפרטי שלי לחשבון הפרטי שלו", הבהיר מימרן. "אני חושב שזה היה 170 אלף אירו, אבל הסכום רשום ורשמי ואפשר לבדוק את זה. זה לא משהו שאני או הוא יכולים להחביא, זה רשום. אני זוכר את זה כ-170 אלף אירו, אם הוא אומר סכום אחר, אז זה כנראה מה שנכון כי אצלו יש את הרישומים. הגעתי לחגוג עם נתניהו כשהוא זכה ב-2009, שמונה שנים אחרי התרומה, ואין קשר לכסף שנתתי לו".

נתניהו על ההאשמות: "ההר הוליד עכבר"

נתניהו התייחס הערב לראשונה לפרשת מימרן במסיבת עיתונאים שערך במוסקבה לצדו של הנשיא פוטין - ודחה את הטענות לפיהן קיבל כספים אסורים. "ההר הוליד עכבר, אפילו לא הוליד עכברון, בקושי", הדגיש נתניהו. 

"מיליון יורו לקמפיין בחירות ב-2009? לא מיליון יורו, לא קמפיין בחירות, לא 2009. מדובר על תרומה חוקית ומפוקחת לקרן שפתחתי לטובת מדינת ישראל. גם מהבלון הזה יצא כל האוויר. ברור שזה חלק מרדיפה פוליטית שיטתית, מה שלא הצליחו לעשות בקלפי מנסים לעשות עם האשמות שווא ועם ניפוח תקשורתי אדיר", הוסיף נתניהו.

נתניהו ומימרן, ארכיון
מימרן ונתניהו. ארכיון | צילום: באדיבות "הארץ" ו"מדיהפרט"ראש הממשלה ציין באותה נשימה גם את ההאשמות בפרשת המעון ואמר: "רמסו את כבודה של רעייתי. היא סעדה את אביה, בן 96, ושילמה על כך מכספה הפרטי של המשפחה. אני מציע לכולכם לקורא את המאמר של רות גביזון - מחליפים ראש ממשלה בבחירות ולא במלחמת התשה משפטית ציבורית. אני מאמין במערכת המשפט שלנו ומכל הדברים לא ייצא כלום, כי אין כלום".