הסרטון מעורר המחלוקת (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90 / רויטרס)
עודה והרצוג. "חקיין זול של נתניהו" | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90 / רויטרס

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה תוקף היום (רביעי) בחריפות את יושב ראש האופוזיציה בעקבות אמירותיו אמש לפיהן "יש תחושה שאנחנו תמיד אוהבי ערבים". לדבריו, "הרצוג אינו רלוונטי ואינו מנהיג, וכבר מזמן היה צריך להתפטר מראשות האופוזיציה. הרצוג הפך עצמו לחקיין זול וחיוור של נתניהו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"דווקא בימים קשים כאלה, אנו חייבים להציג אלטרנטיבה אמיתית ואמיצה לשלטון השנאה של נתניהו והימין", המשיך עודה, "אלטרנטיבה של פתרון של שלום וצדק, של שוויון ודמוקרטיה ושל מאבק משותף על העתיד של כולנו".

גם חברו של הרצוג למפלגה, חבר הכנסת זוהיר בהלול, יצא נגד דבריו. "אני לא יודע אם הוא מכוון אליי או ל-20% מאזרחי המדינה", אמר בראיון לגלי צה"ל, "כנראה שהמסלול החד מביא את המפלגה לאובדן זהות". חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ)הצטרפה לקריאות להתפטרותו של הרצוג, ואמרה כי "האמירה של הרצוג אינה מנהיגות, אלא אמירה פופוליסטית שנובעת ממצוקה פוליטית. אם בעיני יושב ראש האופוזיציה גלגל ההצלה להנהגתו הרעועה היא הסתה, עדיף שיתפטר מתפקידו''.

גם שר החינוך נפתלי בנט התייחס לדבריו של הרצוג. "לאחרונה נהייתה אופנה לתקוף את ערביי ישראל, ואני רוצה לומר: ערביי ישראל לא נוהרים, לא זועבי'ז, ואנחנו לא שונאים אותם", אמר היום בטקס הרמת כוסית במשרד החינוך, "ערביי ישראל הם חמישית מאזרחי ישראל, ילדיהם הם תלמידי מערכת החינוך הישראלית - אני שר החינוך של כולם ואנחנו אוהבים את כולם. אני חושב איך הייתי מרגיש לו אני הייתי ילד ששומע כאלה דברים ברדיו, ודווקא לקראת חג הפסח אנחנו צריכים לגלות יותר תבונה, רגישות ואהבה".

הרצוג: "אם רוצים שאעדיף אינטרסים של פלסטינים, שישבו מסלול מחדש"

הרצוג, מצידו, סירב היום להביע חרטה על דבריו. "שמעתי שיש כמה שלא מרוצים מהגישה הציונית שלי", כתב הרצוג בחשבון הטוויטר שלו, "אם הם רוצים שיושב ראש המחנה הציוני יעדיף אינטרסים של פלסטינים, יש לי מסר בשבילם: שיחשבו מסלול מחדש".

בסרטון שצולם בידי אתר "אשקלון-נט", התייחס יושב ראש האופוזיציה לשינויים שהתרחשו לאחרונה בחברה הישראלית, ועל הצורך של מפלגתו לבצע שינויים בכדי לקרב אליה מצביעים נוספים. "צריך להבין שבתמורות שעוברות על החברה הישראלית, לפיד לוקח מאיתנו היום בסקרים קולות", אמר. "הדבר קורה בין היתר, כי הוא נע יותר ימינה מאיתנו בתודעה הלאומית, וזה מחייב דיון בנושא".

"מה זה אומר יותר ימין?", תהה הרצוג. "איפה אנחנו נכנסים ללבבות של הציבור? שיאמינו שבידינו לא רק הניסיון אלא גם היכולת לשנות את מצב המדינה, מבלי להפקיר את ביטחון ישראל חלילה, ומבלי לתת תחושה - שאני נתקל בה בפגישות אינספור של הציבור הישראלי - שאנחנו תמיד אוהבי ערבים. זה מסובך לאללה, אבל זה חלק מהאתגר. אנחנו מפלגה שתמיד ידעה להיות מפלגת שלטון".