אחרי המגעים: הרצוג צונח (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר)
זה שעולה וזה שיורד | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

מגעי האחדות תקועים - והציבור ככל הנראה מרוצה: סקר חדש של חדשות 2, שפורסם הערב (שני) במהדורה המרכזית, חושף כי רוב גדול מהציבור - וגם ממצביעי המחנה הציוני - מתנגדים לכניסה לממשלה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

759966
מה הציבור חושב על האחדות | צילום:

מהסקר, שנערך על ידי מנו גבע ומינה צמח ממכון מדגם, רק 24% מהציבור הביעו תמיכה בכניסת המחנה הציוני לממשלה ורוב מכריע - 52% מתנגד. ומה חושבים מצביעי המחנה הציוני? רק 36% מהם בעד כניסה לממשלה ו-60% מתנגדים.

759959
התנגדות במחנה הציוני | צילום:

הסקר גם חושף מספר שינויים בתמונת המנדטים המעודכנת: הנשאלים העניקו לליכוד 27 מנדטים, אם הבחירות היו נערכות היום. המפלגה השנייה בגודלה על פי הסקר היא "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד, שמגיעה כמעט לגודלה בכנסת הקודמת - 18 מנדטים. המחנה הציוני בראשות הרצוג יורד ל-17 מנדטים בעקבות המגעים לאחדות והביקורת על התנהלות יו"ר האופוזיציה.

759945
צילום:

הרשימה המשותפת נשארת עם 13 מנדטים והבית היהודי בראשות בנט מתחזק ל-10 מנדטים. "ישראל ביתנו" וליברמן מתחזקת לתשעה מנדטים ו"כולנו" של משה כחלון יורדת לשבעה מנדטים. עוד עולה מהסקר כי יהדות התורה הייתה מקבלת, אם הבחירות היו היום, שבעה מנדטים - בעוד ש"ס של דרעי מאבדת מנדט ויורדת לשישה מושבים. מרצ, מנגד, מתחזקת בסקר לשישה מנדטים.

759952
צילום:

אתמול התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למגעים ואמר כי המו"מ עם ראשי המפלגה לא מתקדמים - וגם גילה שדווקא מליברמן הוא קיבל איתותים בנושא בימים האחרונים. זמן קצר לאחר מכן הגיב ליברמן לדברים והכחיש בתוקף כי הוא מתכוון להצטרף לממשלה: "אל תתפתו לספינים זולים - ביבי רוצה את בוז'י וכל השאר סתם בבל"ת".

בשיחה עם ראשי הקואליציה אמר ראש הממשלה: "המגעים עם העבודה תקועים. לא נראה שזה הולך לכיוון טוב". למרות זאת, השרים שהיו בישיבה התרשמו שנתניהו טרם אמר נואש מניסיונותיו להרחיב את הקואליציה. בשלב זה שאל אותו שר האוצר משה כחלון האם הבעיה במגעים היא תיקים או עקרונות, ונתניהו השיב: "גם וגם". לאחר מכן, הוא ציין כי "דווקא מכיוון ליברמן קיבלתי כמה איתותים ביממות האחרונות".