נתניהו וליברמן, ארכיון (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
ליברמן ונתניהו | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) למגעים לצירוף המחנה הציוני לקואליציה ואמר כי המו"מ עם ראשי המפלגה תקוע. נתניהו גילה שדווקא מליברמן הוא קיבל איתותים בנושא בימים האחרונים. זמן קצר לאחר מכן הגיב ליברמן לדברים והכחיש בתוקף כי הוא מתכוון להצטרף לממשלה: "אל תתפתו לספינים זולים - ביבי רוצה את בוז'י וכל השאר סתם בבל"ת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם ראשי הקואליציה אמר ראש הממשלה: "המגעים עם העבודה תקועים. לא נראה שזה הולך לכיוון טוב". למרות זאת, השרים שהיו בישיבה התרשמו שנתניהו טרם אמר נואש מניסיונותיו להרחיב את הקואליציה.

בשלב זה שאל אותו שר האוצר משה כחלון האם הבעיה במגעים היא תיקים או עקרונות, ונתניהו השיב: "גם וגם". לאחר מכן, הוא ציין כי "דווקא מכיוון ליברמן קיבלתי כמה איתותים ביממות האחרונות".

הרצוג (צילום: Isaac Harari  / Flash 90)
מתקפה בתוך העבודה | צילום: Isaac Harari / Flash 90

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיב לטענות בדף הפייסבוק שלו וכתב: "כל הספינים של נתניהו לא ישנו את העובדות הפשוטות: נתניהו, שוב בניגוד מוחלט למה שהבטיח בבחירות, מנהל מו"מ עם ציפי ובוז'י, עם אותה מפלגה שאותה כינה רק לפני שנה מפלגה שחבריה הם לא ציוניים ואיים שזה הוא או הם".

ליברמן ציין כי "זה לא מפתיע כי ממשלת נתניהו היא איננה ממשלה ימנית: היא לא נלחמת בטרור אלא מכילה אותו ואומרת לאזרחי ישראל שזו גזירה משמיים, לא בונה בירושלים או בגושי ההתיישבות ביהודה ושומרון, מחזירה גופות מחבלים ובקיצור, כל קשר בינה לבין המחנה הלאומי הוא מקרי בהחלט". הוא הבהיר שכאשר תהיה פנייה רצינית ואמיתית לישראל ביתנו, במפלגנה יתייחסו אליה".

יחימוביץ': הרצוג קיבל מנתניהו "עצם רקובה"

דבריו של נתניהו מגיעים לאחר שבסוף השבוע האחרון אמר גורם בכיר מאוד בליכוד כי הפערים עם המחנה הציוני נותרו משמעותיים וכי לא חלה התקדמות במגעים בין הצדדים. לדברי הגורם, בשל המחלוקות מתכנן נתניהו לעשות מאמץ נוסף השבוע כדי לצרף את מפלגת ישראל ביתנו לממשלה ולקרוא לליברמן "להתנתק מהאופוזיציה".

בתוך כך, גוברת הביקורת בתוך מפלגת העבודה על המגעים שמנהל היו"ר יצחק הרצוג עם נתניהו על הצטרפות לממשלתו. בריאיון שהעניקה אמש ח"כ שלי יחימוביץ' לתכנית "פגוש את העיתונות" היא הבהירה כי היא מתנגדת לכניסה לממשלה ומכנה את ההצעה שקיבל הרצוג מנתניהו "עצם רקובה". "אין לו זכות להשליך את כל הערכים והאידיאולוגיה שלנו לטובת שותפות שהיא קבלנות ביצוע של נתניהו, עלה תאנה", הדגישה יחימוביץ'.

יחימוביץ' המשיכה לתקוף את ההצעה שקיבלה העבודה מהליכוד. "הרצוג היה גלוי איתי וסיפר לי מה מציעים, וזו אפילו לא הצעה שהיו נותנים לשותפה בינונית. זה לזרוק עצם רקובה, ולומר לנו לרוץ לקחת אותה ולחזור. מכשכשים בזנב", הטיחה. "לפעמים מבטיחים הבטחות גדולות ומטבע הדברים זה נשחק - פה אין אפילו אשליה שיהיה משהו טוב. בנסיבות האלה, אין לנו מה לחפש בממשלה".