ראש הממשלה במסר נוסף למערכת אכיפת החוק: בסרטון שפרסם הערב (שבת) קרא נתניהו לציבור לשתף את קריאתו - "לא מתחילים בשימוע לפני הבחירות אם לא מסיימים את השימוע עד הבחירות". נתניהו השמיע בסרטון משל שמשווה בין הליך משפטי, אישום והרשעה לכריתת יד.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"שמעו קטע - אדם הולך ברחוב במדינה מזרח תיכונית מסוימת, כתף תפורה ופרוטזה מדלדלת", אמר נתניהו בעודו מצביע על מדינת ישראל במפה. "שואלים אותו 'מה קרה?' הוא אומר: הורשעתי בערכאה ראשונה בגניבה. 'ומה קרה אחר כך?' 'זוכיתי בערעור'". לאחר מכן אמר נתניהו: "מישהו יכול להחזיר לו את היד? מישהו יכול להחזיר לכם את הבחירות?".

נתניהו בסרטון נגד שימוע (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של רה"מ נתניהו, חדשות)
מתוך הסרטון שפרסם נתניהו | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של רה"מ נתניהו, חדשות

בסקר שפורסם הערב (שבת) ב"פגוש את העיתונות" רוב מכריע בציבור קרא ליועץ המשפטי לממשלה לפרסם את החלטתו בתיקי נתניהו עוד לפני הבחירות - למרות התנגדות נתניהו. בסקר, שערכו מינה צמח ומנו גבע ממכון המחקר "מדגם" בשיתוף iPanel, השיבו כי היועץ המשפטי לממשלה צריך לפרסם את החלטתו. 22% טענו שהוא לא צריך לפרסם ו-14% ענו: "לא יודע".

נתניהו הגיב גם לפרסומים נוספים מסוף השבוע בנוגע למסקנות המתגבשות בתיקיו. מלשכת ראש הממשלה נמסר: "משהו מריח לא טוב. הזמן הממוצע להחלטה על תיקים של אנשי ציבור בפרקליטות מגמר חקירות המשטרה הוא 18 חודשים. בתיק 4000 זה לוקח פחות מ- 18 ימים או כמו שהדליף גורם בפרקליטות - 'תיק בשבוע'".

"לא הייתה ריצת אמוק כזאת בתולדות המשפט הישראלי וספק אם בתולדות המדינות הדמוקרטיות", הוסיף. "ברור לכל שחוסר תום הלב לא נמצא אצל ראש הממשלה נתניהו אלא אצל מי ששוב הדליף את ההתקפה משולחת הרסן וחסרת הבסיס נגד ראש הממשלה נתניהו".

פרקליט המדינה, שי ניצן, ארכיון (צילום: חדשות 2)
פרקליט המדינה, שי ניצן, ארכיון | צילום: חדשות 2

אחרי שנחשף במהדורה המרכזית כי מנדלבליט אמר כי חובה לפרסם החלטה בתיקי נתניהו לפני הבחירות - יו"ר הקואליציה דודי אמסלם תקף בחריפות את דבריו ואמר שזה חלק מניסיון הפיכה מצד המשטרה והפרקליטות. "מישהו צריך לעצור את הטירוף הזה", אמר אמסלם בריאיון לתכנית "לילה טוב ישראל" עם דוריה למפל. "ליועמ"ש אסור להתערב בשום פנים ואופן. אני חושב שזה חמור מאוד ושכל הסיפור הזה הזוי". לדבריו, התיקים נגד נתניהו מומצאים.

מנדלבליט הגיב ביום חמישי לדבריו של יו"ר הקואליציה על הסערה סביב ההחלטה לגביי תיקי נתניהו ותקף בחריפות את אמסלם. הוא טען שהאמירות והאיומים שלו חסרות אחריות "למדינה, לחברה ולעם" ומהוות פגיעה קשה בדמוקרטיה. "האמירות מבקשות לקעקע את אמון הציבור ולפגוע ביסודות העמוקים ביותר של שלטון החוק", אמר מנדלבליט.

היועמ"ש אביחי מנדלבליט, ארכיון (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, ארכיון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

פרקליט המדינה שי ניצן הגיב הצטרף ליועמ"ש מנדלבליט. וביום שישי במהלך פאנל על משילות דמוקרטיה וזכויות אדם, בכנס דמוקרטיה וזכויות אדם בחיפה טען הפרקליט כי "אמירות אלו סופר בעייתיות, אלו אמירות שצריך לחשוב עליהן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו