בלעדי: מי שהיה ראש הסגל ומנהל לשכת ראש הממשלה נתניהו, דוד שרן, וחשוד עכשיו בפרשת הצוללות מספר על הניסיון הכושל בהתמודדות על מקום ברשימת הליכוד בכנסת. הוא גם היה המועמד היחיד שנתניהו תמך בהם. עכשיו, בראיון בלעדי הוא מסביר למה לדעתו נתניהו תמך בו, ומתעקש שיצא נקי מאחת הפרשיות הביטחוניות הקשות שידעה המדינה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

תשעה עשר קולות בלבד הפרידו בין דוד שרן לבין מקום ריאלי ברשימת הליכוד לכנסת. שנים הוא כבר נמצא בצמתי ההכרעות - הקבינט הביטחוני, ועדת החוץ והביטחון ולשכת ראש הממשלה, אבל עד לאחרונה נשאר אלמוני. לפני שלושה חודשים המשטרה המליצה להעמידו לדין בפרשת הצוללות על קבלת שוחד, אך השבוע התמודד על מקום בליכוד בתמיכת ראש הממשלה והפסיד למתמודדת שבה גדעון סער הביע תמיכה.

"התמיכה של ראש הממשלה גרמה לי אושר ושמחה וגרמה לגל של אנשים שבאו מתוך אהדה ואהבה להצביע. ראש הממשלה תמך, אבל בסוף אני צריך להביא קולות", סיפר שרן. "לא הפסדתי קולות לגדעון ולא ביבי. אני הפסדתי למיכל שיר".

שרן בהארכת מעצרו (צילום: חדשות 2)
שרן בהארכת מעצרו | צילום: חדשות 2

לפני הבחירות בליכוד נתניהו הצהיר על תמיכה במועמד אחד בלבד - דוד שרן. חברי כנסת מהאופוזיציה טענו שיש פה דיל מקום בכנסת תמורת שתיקה בחקירות אך שרן מכחיש בתוקף. "יש בעיה אחת אסור לי לעסוק בפרשה מעבר לזה החקירה הסתיימה אז כל התאוריות האלה נועדו להפיל את רה"מ כלום לא היה ולא נברא".

שרן הסביר מדוע טענות האופוזיציה עלו. "כשבישראל היום פרסמו הודעה שקרית שהוא תומך במישהי אחרת, התקשרתי והם הוציאו תיקון", סיפר והוסיף: "אם ישראל היום לא היו טועים כך, לא הייתה יוצאת הודעה בו נתניהו מודיע על תמיכה חד משמעית. לא היה שום דיל עם נתניהו על שתיקה בחקירות תמורת תמיכה".

בנימין נתניהו בטקס מינוי נגיד בנק ישראל (צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות)
נתניהו הביע תמיכה רק בשרן | צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות

שרן הדגיש כי "לא סיבכתי את נתניהו. אני אוהב אותו והוא אוהב אותי". עוד הוסיף: "עובדתית הוא לא קשור לפרשת הצוללות ואני גם אצא נקי. הפרשה לא קשורה לליכוד, לא הזיקה למפלגה ולא גרמה לי בעיה". גורמים המקורבים לחקירה סיפרו שעל שרן הופעלו לחצים לדבר נגד הפוליטיקאים שתחתם כיהן. "מעולם לא קיבלתי כסף כדי לקדם את מיקי גנור", אמר. למרות תוצאות הפריימריז שרן התאושש מהר, הוא למד על בשרו שיש דברים קשים יותר מהפסד פוליטי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו