"למה שמילצ'ן ימציא דבר כזה?" (צילום: ישראל שלם, פלאש 90, חדשות)
נתניהו מאיים | צילום: ישראל שלם, פלאש 90, חדשות

רה"מ ושר הביטחון במסר מאיים לגלי צה"ל: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (חמישי) למחלוקת סביב הפרשן יעקב ברדוגו בגלי צה"ל. בציוצים שפרסם בחשבון הטוויטר שלו איים נתניהו במרומז לסגור את גלי צה"ל: "יש גבול למשטרת המחשבות ולסתימת הפיות של השמאל. אנחנו לא בצפון קוריאה. אם לא יהיה ביטוי גם לימין - אין לגל"צ זכות קיום".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

עוד כתב נתניהו, מבלי להזכיר מפורשות את שמו של ברדוגו: "בגלי צה"ל יש שדרן אחד שלא מוכן ליישר קו עם השמאל והברנז'ה. הוא מפריע לשידורי התעמולה היומיים של רינו צרור, רזי ברקאי ואחרים בעד מפלגת השמאל של לפיד-גנץ, אז הם מפעילים לחץ אדיר כדי לסלק אותו מהתחנה. זה לא יקרה". המועמד מטעם כחול לבן אבי ניסנקורן הגיב לדברי נתניהו ואמר: "יש שדרנים ימנים מעולים בגל"צ, ויש שדרנים שמאלנים מעולים בגל"צ. רק צריך להיזהר לא להפוך את גל"צ למכשיר תעמולה חד צדדי".

יעקב ברדוגו, ארכיון (צילום: החדשות)
יעקב ברדוגו, ארכיון | צילום: החדשות

במפלגת "כחול לבן" בראשות בני גנץ ויאיר לפיד תקפו השבוע בחריפות את יעקב ברדוגו בעקבות הערות פוליטיות שהשמיע בשידור - וסירבו להצעתו לראיין את גנץ.

בניין גלי צה"ל, ארכיון (צילום: יואב סטולר, חדשות)
בניין גלי צה"ל, ארכיון | צילום: יואב סטולר, חדשות

שלשום כתבה מפלגת "כחול לבן" בהודעה לעיתונות: "מדי ערב אנו מושמצים על ידי פרשן גלצ יעקב ברדוגו, זוהי תגובתנו לעוד האשמת שווא שהעלה בשידור: אין לכחול לבן עניין לענות לדברי ברדוגו או לעלות לשידור בתוכניתו כפי שאיננו עולים לשידור בתוכניות בצפון קוריאה. ברדוגו, נציג מטה נתניהו בגלי צה"ל מנצל את זמן האוויר הציבורי בכדי לשרת את אדונו".

ברדוגו הגיב למתקפה ואמר בשידור: "איני משרת אף אדון, אני שואל שאלות שאדם שרוצה להיות ראש ממשלה צריך לענות עליהן. בצפון קוריאה המנהיג פוחד להתמודד עם תקשורת חופשית ובוחר את מראייניו - אבל ישראל אינה כזו. אם אתם לא מפחדים תעמדו מול תקשורת חופשית".