נתניהו וכ"ץ, ארכיון (צילום: אפי שפריר, פלאש 90, חדשות)
נתניהו וכ"ץ, ארכיון | צילום: אפי שפריר, פלאש 90, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ לממלא מקום שר החוץ - כך הוא הודיע הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה. הודעתו של נתניהו הגיעה שלושה ימים לאחר שהודיע על המהלך בתגובה לעתירה שהוגשה נגדו לבג"ץ בגין ריבוי תיקים שבהם הוא מחזיק.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"זה רגע מרגש עבורי, אני נכנס היום ברגל ימין למשרד החוץ כשתחושת שליחות גדולה מלווה אותי ואני מודה לראש הממשלה על האמון", צייץ כ"ץ בעמוד הטוויטר שלו. "אני שמח לעמוד בראשו של המשרד, יחד עם ראש הממשלה נמשיך לקדם ולהוביל את מדיניות החוץ של מדינת ישראל להישגים נוספים".

ביום חמישי האחרון הודיע נתניהו - שמעבר להיותו ראש ממשלה מכהן גם כשר ביטחון, שר החוץ, שר הבריאות - שימנה שר חוץ חדש במקומו, בעקבות עתירה שהוגשה על ידי התנועה לאיכות השלטון.

משרד החוץ (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
משרד החוץ, יקבל שר ל-51 ימים | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בירך את כ"ץ על קבלת התפקיד: "אני מברך את חברי השר ישראל כ"ץ ומאחל לו הצלחה רבה. מינויים של שרים היא החלטה של רה"מ ואנחנו כמובן לא מתערבים איך הוא מחלק את המינויים והתיקים בממשלה". באשר לשאלה אם הוא מאוכזב מההחלטה, בחר ארדן שלא להשיב.

"צר לנו שראש הממשלה גרר רגליו תקופה כה ארוכה, ופעל לבסוף רק בעקבות לחץ של הליך משפטי", נמסר מהעמותה. "אנו מברכים את השר כ"ץ ומאחלים לו בהצלחה בתפקידו החשוב, ומקווים שבממשלה הבאה לא נדרש לפרקטיקה של ריכוז סמכויות כה גדול בידיו של אדם אחד פעם נוספת"‎.

העתירה הוגשה חודשיים לאחר שנתניהו עצמו התחייב שימנה שר חוץ במקומו, החלטה שעד העתירה לבג"ץ לא יצאה לפועל. מהשבעת הממשלה ב-2015 אין שר חוץ במשרה מלאה, ולאחר הבחירות האחרונות מינה נתניהו את ח"כ ציפי חוטובלי ממפלגתו לסגנית השר, ללא שר מכהן מעליה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו