שחרור האסירים בדרך (צילום: רויטרס, חדשות)
שכר המחבלים יקוזז | צילום: רויטרס, חדשות

הקבינט המדיני-ביטחוני החליט היום (ראשון) ליישם את חוק קיזוז שכר מחבלים, שאושר בכנסת לפני כחצי שנה, ובמסגרתו יקוזז סכום של כחצי מיליארד שקלים מהכספים שמעבירה ישראל לרשות הפלסטינית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בהודעת לשכת נתניהו נכתב כי מהנתונים שהציגו גורמי הביטחון עולה כי ב-2018 העבירה הרשות הפלסטינית סכום של 502,697,000 שקלים למחבלים הכלואים בישראל, למשפחותיהם ולאסירים משוחררים.

"לפיכך הוחלט להקפיא סכום כסף בגובה זהה, מכספי המיסים שגובה ישראל עבור הרשות הפלסטינית", נכתב בהודעה. עוד נמסר כי הסכום המקוזז יעודכן בהתאם לשינויים בתשלומים הניתנים למחבלים ולבני משפחותיהם.

מתבצר בעמדתו. אבו מאזן (צילום: רויטרס, חדשות)
ישיבת ממשלה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

שגריר ישראל באו"ם דני דנון בירך על החלטת הקבינט. "אף מדינה בעולם לא צריכה לממן מחבלים מתועבים שרצחו את תושביה", מסר דנון. "כספי הדמים שהרש"פ מעניקה לטרוריסטים מסמלים את תרבות הטרור והסתה".

לפי החוק שיזמו ח"כ אלעזר שטרן ממפלגת יש עתיד וח"כ אבי דיכטר מהליכוד, כספים שיועברו למחבלים על ידי הרשות הפלסטינית יקוזזו מכספי המסים שמעבירה לה ישראל. "מהכספים שישראל מעבירה לרשות הפלסטינית מכוח יישום הסכמי הביניים ינוכו סכומים שהרשות הפלסטינית מעבירה לפעילי טרור ולבני משפחותיהם", לשון החוק.

אבו-מאזן מברך אסירים משוחררים, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
אבו-מאזן מברך אסירים משוחררים, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

במהלך הדיון בהצעת החוק בכנסת תקף ח"כ ג'מאל זחאללקה מהרשימה המשותפת את ח"כ דיכטר, אחד מיוזמי החוק ואמר: "יוזם החוק הוא אבי דיכטר, ראש השב"כ לשעבר, אשר אחראי לרצח אלפי אנשים".

יוזם נוסף של החוק, ח"כ שטרן, אמר במהלך הדיון בכנסת: "החוק ההיסטורי הזה יחליש משמעותית את עידוד הטרור על ידי הרשות הפלסטינית", אמר. "חובה עלינו לעצור את התמריץ הכלכלי שמעניקה הרשות הפלסטינית למחבלים עם דם על הידיים, תמריץ שמעודד נוספים לבצע טרור. כך כל נער פלסטיני יבין שלא משתלם לו לבחור בדרך הטרור".

  לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו