בעקבות סדרת הכתבות "מפוצלים" במהדורה המרכזית - ישראל תעלה את אלפי בני הפלאשמורה מאתיופיה? ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (רביעי) לסדרת הכתבות של ברהנו טגניה ודני קושמרו במהדורה המרכזית, שהציגו את בני המשפחות שנותרו באתיופיה וממתינים לאישור לעלות. נתניהו נפגש עם ח"כ אברהם נגוסה (הליכוד), בן העדה האתיופית, ואישר את התחייבותו להמשיך וליישם את החלטת הממשלה להעלאת שארית יהודי אתיופיה לישראל.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לפי הודעת הליכוד בתום הפגישה, נתניהו אמר שהוא גאה בכך שהוא אישית דאג כראש ממשלה להעלות אלפי יהודים מאתיופיה לישראל ושהוא מתכוון להשלים את המלאכה, וכן על כך שהוא עומד אישית בראש וועדת השרים לקידום שילובם ורווחתם של יוצאי אתיופיה בישראל. "אנחנו נלחמים בגזענות ואני מחוייב אישית להמשיך בשילובם המלא של בני העדה האתיופית בחברה הישראלית", אמר.

אתמול נפגש נתניהו עם נגוסה, ששובץ במקום לא ריאלי ברשימת הליכוד, והודה לו על פעילותו העניפה ועל תרומתו המשמעותית לשילובם של בני העדה האתיופית בחברה הישראלית. בפגישה בין השניים סוכם כי ח"כ נגוסה יעמוד בראש מטה הבחירות של הליכוד לעדה האתיופית. כמו כן סוכם על המשך שיתוף הפעולה למען בני העדה האתיופית לאחר הבחירות.

נתניהו ונגוסה, ארכיון (צילום: חדשות 2, יח"צ)
נתניהו ונגוסה, ארכיון | צילום: חדשות 2, יח"צ

אתמול התייחס יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי לסדרת הכתבות על היהודים שנותרו באתיופיה. "סדרת כתבות מטלטלת של ברהנו טגניה ודני קושמרו", החמיא גבאי. "יהודי אתיופיה הם דם מדמנו, אחים שלנו. הסירוב להעלות אותם הוא גזענות לשמה. אנחנו נאבק להעלאה מידית של כל יהודי אתיופיה שממתינים באדיס ובגונדר. שלי יחימוביץ' נאבקת על כך כבר שנים, גם כיו"ר הועדה לביקורת המדינה. לא משאירים אחים מאחור".

החל מתחילת השבוע משודרת במהדורה המרכזית בקשת 12 פרויקט מיוחד "מפוצלים": ברהנו טגניה ודני קושמרו במסע מרגש באתיופיה עם הישראלים בני העדה שחוזרים בפעם הראשונה לפגוש את בני המשפחות שלהם שמדינת ישראל שכחה מאחור במחנות המעבר באדיס אבבה ובגונדר.