הצטרפו לטלגרם של החדשות
הצטרפו לטלגרם של החדשות | צילום: חדשות

הדיון הסוער בטלגרם "הפרלמנט של החדשות" לקראת הבחירות הקרובות, המשיך גם הבוקר (שלישי). הוויכוח בין חברי הכנסת בנוגע לאופיו של צה"ל כצבא העם אל מול האפשרות לצבא מקצועי - ירד הפעם גם לפסים אישיים, כשחבר הכנסת אורן חזן תקף את חברו למפלגה חבר הכנסת יהודה גליק: "ראה שההורמונים שלך משתוללים מרוב התרגשות לקראת החתונה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הוויכוח התלהט פעם נוספת הבוקר, לאחר שחבר הכנסת אורן חזן נכנס לדיון ושאל את גליק בנוגע לשירותו הצבאי. גליק מצידו, לא נרתע ופירט בפני חזן את מהלך שירותו הצבאי והוסיף: "ההבנה שלי בצורך בצבא מקצועי יונק מאהבתי והערצתי האינסופית לצהל והאמונה בצדקת הדרך".

1066002
צילום: חדשות

חבר הכנסת חזן לא ויתר, המשיך ותקף את גליק. "אני פשוט מנסה להבין באיזה שלב בכל השרות המופלא הזה איבדת את הגאווה הלאומית שלך והתחלת להרגיש כמו עבד?". בשלב הזה חבר הכנסת גליק כתב תשובה מפורטת שמסבירה את עמדתו.

1065994
צילום: חדשות

אלא שחבר הכנסת אורן חזן, לא קיבל את תשובתו המנומקת של חברו למפלגה ותקף את גליק. "תגיד אתה שומע את עצמך?", שאל. "נראה שההורמונים שלך משתוללים מרוב התרגשות לקראת החתונה, כי השטויות שכתבת לא שוות התייחסות". 

1066009
צילום: חדשות

הוויכוח התחיל אתמול כשח"כ יהודה גליק (הליכוד) שיגר התבטאות שנויה במחלוקת בקבוצת הטלגרם של החדשות. בהתייחסו להודעה של ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) נגד בקשת לדחיית חקיקת חוק הגיוס, אמר גליק: "הגיע הזמן לעבור לצבא מקצועי - העבדות בעולם הסתיימה כבר לפני מאה שנה אין סיבה שתמשיך להתקיים רק כאן".

הוויכוח המלא בין חברי הכנסת אתמול

תגובתו של גליק עוררה דיון סוער. מי שהתייצב לצדו של גליק היה ח"כ מוסי רז (מרצ) שאמר: "אני מסכים בכל מילה עם יהודה גליק למען צמצום הפערים בחברה וחיזוק הביטחון". התמיכה מח"כ רז לא עברה מתחת לרדאר של פורר שכתב: "נראה שמצאנו את הגשר בין מרצ לליכוד. נציגי שתי המפלגות מתנגדים לחוק הגיוס ולעקרון של צבא העם".

1065877
צילום: חדשות

פורר, שהתחיל את הדיון כשהודיע שבעקבות הפרסומים על כוונת הממשלה לבקש דחייה בחקיקת החוק השנוי במחלוקת הוא מתכוון לפנות לבג"צ כדי להביע את התנגדותו, ענה לגליק כי שירות בצה"ל הוא זכות ולא עבדות. "הפילוג הוא בדיוק אלה שרואים את השירות הצבאי כעבדות ומוכנים לתת לאחרים להקריב את חייהם למענם", ענה פורר. "במשפט אחד זיקקת את ההפקרה שאתה וחבריך הפקרתם את אזרחי ישראל שמשרתים בצה"ל, יוצאים למילואים וסוחבים את האלונקה".

1065870
צילום: חדשות
ח
ח"כ יהודה גליק. ארכיון | צילום: ערוץ הכנסת, חדשות

אתם הגולשים מוזמנים להיות חלק מהקבוצה הזאת. כל אחד יכול להוריד את האפליקציה, להצטרף לקבוצת "הפרלמנט של החדשות" ולהיות צופים בשורה הראשונה בדיון הציבורי.

איך מצטרפים אם אין לכם טלגרם?

1. הורידו והתקינו את האפליקציה Telegram בחנות האפליקציות בטלפון החכם שלכם
2. בשורת החיפוש באפליקציית Telegram הקלידו "הפרלמנט של החדשות"
3. לחצו בתחתית המסך שנפתח על "JOIN"

איך מצטרפים אם יש לכם טלגרם?

1. לחצו על הקישור הזה
2. לחצו בתחתית המסך שנפתח על "JOIN"

זהו, אתם בפנים. עונת בחירות מסקרנת וגדושה לכם וגם לנו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו