סרטון חדש ושנוי במחלוקת שהוציאה הבוקר (שלישי) תנועת "חזון" ממשיך את קמפיין התנועה נגד משפחות גאות תחת הסלוגן "אבא + אמא = משפחה". בסרטון מוצגים כל ראשי המפלגות שרצות בבחירות הקרובות לכנסת, לצד שמות הוריהם: "לכולם יש מכנה משותף אחד, לכולם יש אבא ואמא. אפילו לתמר זנדברג".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"רגע לפני הגשת הרשימות לכנסת, גילינו שיש מכנה משותף אחד לכל ראשי המפלגות", נכתב בפתיחת הסרטון. בהמשך, הציבו בתנועת חזון בכל פעם תמונה אחרת של אחד מראשי המפלגות השונות, ולצידה השם של הוריהם. בן ציון וצילה נתניהו לצד תמונת ראש הממשלה, נחום ומלכה גנץ לצד תמונתו של בני גנץ וכל הלאה.

"גם לתמר זנדברג יש אבא ואמא" (צילום: תנועת חזון, חדשות)
"גם לתמר זנדברג יש אבא ואמא" | צילום: תנועת חזון, חדשות

"תמר זנדברג מנסה להילחם בתא המשפחתי", נמסר מהארגון. "גם לה יש אבא ואמא". בסיום הסרטון טוענים בתנועה כי "לראשי המפלגות אין אומץ להגיד את הדברים", ומשחררים שוב את הסיסמה "האומץ להיות נורמלי".

הסרטון יצא לאחר שבשבוע שעבר נתלה שלט חוצות בכניסה לירושלים עם מסר דומה, שהוסר לאחר זמן קצר. בתנועת חזון, בתגובה, פנו לבית המשפט כדי למנוע את הורדת השלט אך זה גיבה את החלטת בית המלון שעליו הוצב השלט.

בני גנץ והוריו, מתוך הסרטון (צילום: תנועת חזון, חדשות)
בני גנץ והוריו, מתוך הסרטון | צילום: תנועת חזון, חדשות

בארגון טוענים כי הם מתכוונים להגביר את פעילותם בנושא לקראת הבחירות הקרובות "במטרה לגייס את הציבור הרחב לפעילות". "נציב סדר יום יהודי במדינה", כתבו.

חברת הכנסת סתיו שפיר מסרה בתגובה לקמפיין עמותת חזון נגד משפחות גאות:"ראיתי את הקמפיין האלים נגד משפחות גאות וחשוב להבין - הם יהיו יותר ויותר מתלהמים, כוחניים וחסרי מעצורים ככל שאנחנו נמשיך לנצח. ככל שנגדל ונתקרב לשוויון אמיתי - הם יצעקו ויקללו יותר חזק. ככה נראית קדמה ותמיד יש את אלה שמנסים להחזיר לשווא את גלגלי ההיסטוריה לאחור. הם ייכשלו, ואנחנו ננצח".

מאיתן גינזבורג, מרשימת חוסן לישראל-תל"ם, נמסר: "מנותקים נמאסתם. אל תתערבו בחיינו האישיים והבריאים. תתקדמו". ח״כ רויטל סויד, סגנית יו״ר הכנסת, מסרה: ״מאחורי כל משפחה להט"בית שמהווה יעד להסתה, עומדים בני אדם - הורים וילדים. ההסתה נגדם תוביל לאלימות".

מייסדת 'משפחה חדשה' עו"ד אירית רוזנבלום פנתה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר בדרישה לפעול להורדה מהרשת של הסרטונים ההומופובים של תנועת 'חזון' ש"מכניסה גזענות, שנאה והדרה למערכת הבחירות".