טל רוסו (צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות)
טל רוסו באירוע הצטרפותו לעבודה, בחודש שע | צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות

הריאיון, ההבהרה - וההתנצלות: שלושה ימים לאחר פרסום הריאיון של המצטרף הטרי למפלגת העבודה, האלוף (במיל') טל רוסו, שפורסם בסוף השבוע האחרון במוסף "7 ימים", מגיעה התנצלות מפתיעה של העיתון. בריאיון צוטט רוסו מותח ביקורת כביכול על תושבי עוטף עזה בטענה שהם "בכיינים" אל מול טרור העפיפונים, אך הבוקר (שני) הבהירו בעיתון "ידיעות אחרונות" כי רוסו כלל "לא אמר את הדברים שיוחסו לו".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הודעת ההתנצלות פורסמה בעמודו השלישי של העיתון הבוקר: "בבדיקה נוספת של תמליל הראיון מתברר כי רוסו לא אמר את הדברים שויחסו לו בנוגע לתושבי עוטף עזה. אנחנו מתנצלים על הטעות".

רוסו מיהר לברך על פרסום ההבהרה בעמוד הטוויטר שלו. "במשך כל סוף השבוע האחרון כאבתי את העיוות המוחלט של דבריי בריאיון", כתב. "נשכתי את השפתיים, אבל ידעתי שבסוף האמת תצא אל האור. תושבי עוטף עזה, אתם גיבורים אמיתיים".

בין הדברים שיוחסו לרוסו בראיון נכתב המשפט שעורר את חמתם של תושבי העוטף: "אני חושב שנכון היה שתושבי עוטף עזה יגלו קצת יותר חוסן. הייתי מופתע מסוג הבכיינות סביב טרור העפיפונים". פרסום זה עורר מחאה רחבה וראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני אמר על הדברים כי הם "מנותקים ומקוממים". והוסיף: "מטל רוסו הייתי מצפה ליותר הבנה וענווה מול תושבי עוטף עזה".

שרפה בעוטף. ארכיון (צילום: אלי כהן דובר כבאות מחוז דרום, חדשות)
שרפה בעוטף עזה, ארכיון | צילום: אלי כהן דובר כבאות מחוז דרום, חדשות

זמן קצר לאחר ההתנצלות, פרסם עמית סגל את הטקסט המלא שממנו נלקח הציטוט. רוסו אמנם לא אמר "בכיינים" אך הגדיר את טענות התושבים נגד טרור הבלונים והעפיפונים כ"בכי שמעודד ומעצים את המוטיבציה".

לאחר פרסום הכתבה, ולפני ההתנצלות של ידיעות אחרונות, רוסו ניסה למזער נזקים וכתב: "אני מעריך ומעריץ את תושבי העוטף, ליוויתי אותם בתקופות קשות מאוד של פיגועים ותקיפות יומיומיות, למדתי להכיר את תושבי היישובים הסמוכים לגדר ואת עמידתם האיתנה כשהייתי אלוף פיקוד דרום. בנושא טרור העפיפונים, כוונתי הייתה שהרעש שאנחנו יוצרים, מגביר בקרב האויב את המוטיבציה להגברת טרור העפיפונים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו