ביקור רה"מ בבית משפחת אטינגר בעלי‎ (צילום: TPS, חדשות)
ביקור רה"מ בבית משפחת אטינגר בעלי‎ | צילום: TPS, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום (שלישי) ליישוב עלי לניחום אבלים בביתו של הרב אחיעד אטינגר ז"ל, שנרצח בפיגוע באריאל. הוא שוחח עם בני משפחתו ואמר: "המשפחה שלכם ממחישה את הביטוי 'ארץ ישראל נקנית בייסורים'". בתו של הרב אפרת פנתה לרה"מ בנושא קידום חוק עונש מוות למחבלים וכשהשיב לה כי בכוונתו להסיר את המגבלות השיבה לו: "זה מה שאומרים בכל ניחום אבלים אחרי אירוע כזה וזה לא קורה. אלה רק דיבורים".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

אפרת הדגישה בפני ראש הממשלה: "לא יכול להיות שמחבל מבצע מעשה כזה ויוצא ממנו בחיים". ראש הממשלה אמר לה: "תיקנו את המגבלה בחוק שמצריכה אישור פה אחד של שלושה שופטים לעונש מוות. ואם לא עשינו זאת - נעשה את זה".

משפחת אטינגר בשבעה (צילום: TPS, חדשות)
משפחת אטינגר בשבעה | צילום: TPS, חדשות

כרמית, אמו של הרב אטינגר, אמרה לראש הממשלה: "אנחנו מרגישים פחות ביטחון. תראו מה אתם יכולים לעזור לכל מי שגרים כאן". רה"מ השיב לה: "לפני ימים אחדים השמדנו את מטה הגדה בעזה עד היסוד. מה שיש פה זה דבר אחר".

"במידה מסוימת הוא יותר מורכב. אני לא רוצה לדבר על זה פה", אמר נתניהו. "הזעזוע הוא ענק. מה ששמעתי על אחיעד מופלא - אציל נפש וגיבור חי. הכאב באובדן עצום שלכם". כרמית הדגישה: "אנחנו רוצים לא לפחד שמישהו יפגע בנו. אנחנו רוצים עוד ביטחון. היו איתותים קודמים ולא עשו כלום. אנחנו רוצים עוד ביטחון".

ביקור רה"מ בבית משפחת אטינגר בעלי‎ (צילום: TPS, חדשות)
צילום: TPS, חדשות

אחותו של הרב, רחל אטינגר אמרה לנתניהו: "אני רוצה שהחיילים יפעלו כמו שצריך לפעול. לא כמו שהתקשורת אומרת. איך שהם פעלו בפיגוע - זו התוצאה של הססנות". היא הסבירה: "החשש הזה מעכב תגובה נכונה, תגובה שלא הייתה פה".

ראש הממשלה השיב: "אני מקווה שזה כבר לא נכון. אם זה היה נכון אני מקווה שכבר לא. יש משהו מאוד חשוב במה שאמרתם". אפרת אטינגר אמרה: "אני חושבת שבן אדם שמחליט כהחלטה לעשות פיגוע - צריך להיות לו ברור שהוא ימות. יצור כזה לא יכול להסתובב בינינו".

למרות שראש הממשלה יודע שהחוק לעונש מוות למחבלים לא קודם, הוא אמר לבתו של הרב: "איתרנו את המגבלה הקיימת של שלושה שופטים שצריכים להחליט פה אחד בבית משפט צבאי, כדי לגזור עונש מוות. אנחנו לא קובעים את העונש. אנחנו ננסה להוריד את הצורך בשלושה שופטים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו