87 ימים לבחירות, וראשי המפלגות ממשיכים להצהיר שהם נכונים לחיבורים - כאלה שעדיין לא קורים: יו"ר העבודה, אבי גבאי, יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג ויו"ר תל"ם, משה (בוגי) יעלון, התארחו כולם באירועי "שבתרבות" שנערכו היום (שבת) והתייחסו לסוגיות הבוערות שעל הפרק במערכת הבחירות ולמועמד אחד שעדיין לא מדבר - יו"ר מפלגת "חוסן  לישראל", בני גנץ.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

באירוע "שבתרבות" בתיאטרון "הבימה" בתל אביב התארח יו"ר מפלגת תל"ם, שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, שהצהיר כי מטרתו היא לייצר חיבורים שיובילו להחלפת הממשלה. "המטרה שלי היא לייצר גוש שיחליף את השלטון ויחזיר את מדינת ישראל למסילה. את האגו שלי אני משאיר מחוץ לחדר", אמר יעלון בריאיון לעיתונאי בן כספית.

״אני מדבר עם כל מיני גורמים כדי לייצר גוש ומאמין שצריך לצרף יותר משתי מפלגות יחד ולדבוק בסדר עדיפויות של מה שחשוב. אני מאמין שהאיום הפנימי הוא הדבר הכי חשוב כרגע לעתיד המדינה״, הוסיף יעלון והדגיש כי הוא לא יישב בממשלה בראשות נתניהו - אם תוקם כזו לאחר הבחירות.

בני גנץ (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
עוד לא מדבר. גנץ | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

אמירה זהה השמיע גם יו"ר העבודה, אבי גבאי, שהתארח באירוע "שבתרבות" בנתניה וקרא לשותפים האחרים בגוש להתחייב שלא יישבו בממשלת נתניהו: ״חשוב שכל המועמדים במחנה שלנו יתחייבו מראש ובאופן ברור לשבת רק בקואליציה שמחויבת לשינוי. אני קורא לגנץ וללפיד להתחייב ולהודיע כבר עכשיו שלא ישבו בממשלה בראשות נתניהו. אחרת הם יקחו קולות של אנשים שרוצים שינוי ויתנו אותם לנתניהו״.

גבאי בוועידת העבודה, שלשום (צילום: חדשות)
גבאי בוועידת העבודה, שלשום | צילום: חדשות

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, בחרה לתקוף את גנץ באירוע "שבתרבות" בראשון לציון ואמרה שבחר להעביר מסר מטעמו רק כדי שלא יקשרו אותו לארגון "מחסום ווטש" - זאת לאחר שהשבוע הופצו ידיעות כוזבות לפיהן אשתו של גנץ, רויטל, הייתה פעילה בתנועה המתנגדת לשליטה הישראלית ביהודה ושומרון: ״גנץ שבר שתיקה רק כדי להיבהל ולהתנער מנשים שעושות עבודה ערכית מוסרית וחשובה בשטחים".

תוקפת את גנץ. זנדברג (צילום: פייסבוק, חדשות)
תוקפת את גנץ. זנדברג | צילום: פייסבוק, חדשות