ילין נגד לפיד: "בעט אותי החוצה" (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, מרים אלסטר, חדשות)
ילין נגד לפיד: "בעט אותי החוצה" | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, מרים אלסטר, חדשות

ארבע שנים היה חיים ילין חבר כנסת במפלגת "יש עתיד" בראשות לפיד. היום (חמישי) הוא הוציא הודעה מפתיעה, שפורסמה לראשונה ב"החדשות Online", שבה הודיע שלא יתמודד ברשימת המפלגה לכנסת הבאה. למרות שבהודעה הרשמית לא התייחס ללפיד, בשיחות סגורות חשף את הסיבה האמיתית לעזיבתו ולפי מקרוביו תקף בחריפות את היו"ר: "לפיד בעט אותי החוצה, גנץ בלבל אותו".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לפי הפרסום במהדורה המרכזית, ההחלטה לעזוב את הכנסת כמעט נכפתה על חיים ילין. לפיד הודיע לו בימים האחרונים שהוא לא צפוי להיכלל ב-15 הראשונים שירכיבו את רשימת "יש עתיד" לכנסת.

מקורביו בכנסת של ילין סיפרו שחבר הכנסת תוקף בחריפות את לפיד בשיחות סגורות: "הוא בעט אותי החוצה. הוא הביא הרבה אנשים והבטיח להם הבטחות. לפיד לא חשב לרגע על תושבי עוטף עזה שאני מייצג אותם בכנסת. כל מה שמעניין אותו זה להציג רשימה נוצצת של אנשים חדשים שיתחרו בגנץ. גנץ בלבל אותו".

בתגובה לפרסום במהדורה המרכזית, ילין סרב להתייחס להתבטאויות שיוחסו אליו: "את מה שהיה לי להגיד אמרתי בהודעה הרשמית שהוצאתי. אמשיך לשרת את תושבי עוטף עזה והחקלאים במקומות אחרים".

בהודעה הרשמית שפרסם מוקדם יותר היום, שחרר ילין רמז בוטה כלפי לפיד. "מאז שעליתי ארצה כחייל בודד והתיישבתי בקיבוץ בארי אני מקפיד לשרת את החברה והמדינה בכל תפקידיי", כתב. "כך אמשיך לנהוג גם בהמשך הדרך. אני חקלאי, מתיישב, תושב עוטף עזה ומעל הכל ציוני שאוהב את המדינה. הערכים שלי הם נוף חיי. כל יום וכל שעה. אצלי זו לא סיסמה מתחלפת לעת בחירות, לא הצגה ואין לי צורך בהוראות בימוי".

"שמחתי על הזכות לשרת את עמי", סיכם את כהונתו כחבר כנסת במשך 4 שנים. "אני מודה לכם על השותפות. ניפגש במרחבי הנגב ובמשעולי הארץ הזו. כמו תמיד, אהיה בכל מקום שבו אוכל להשפיע, לתקן ולתת כתף למענה של המדינה שלנו ולמען החברה. אני אמשיך לשרת את תושבי עוטף עזה ואת החקלאים במקומות אחרים ובכל דרך כדי להשמיע את קולם. זה הזמן לומר תודה גדולה למשפחתי ולצוות הלשכה שלי שעומדים מאחוריי לאורך כל הדרך".