מתבצר בעמדתו. אבו מאזן (צילום: רויטרס, חדשות)
"החוק יחליש משמעותית את עידוד הטרור" | צילום: רויטרס, חדשות

הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס היום (ראשון) לדיון בחוק קיזוז שכר מחבלים שאושר בקריאה שנייה ושלישית בכנסת לפני כחצי שנה, ביולי 2018. החוק שיחייב את הממשלה לקזז את הכספים שמעבירה הרשות הפלסטינית למשפחות מחבלים ועבר בכנסת ברוב של 87 קולות, צפוי לעבור גם את אישור הקבינט.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לפי החוק שיזמו ח"כ אלעזר שטרן ממפלגת יש עתיד וח"כ אבי דיכטר מהליכוד, כספים שיועברו למחבלים על ידי הרשות הפלסטינית יקוזזו מכספי המסים שמעבירה לה ישראל: "מהכספים שישראל מעבירה לרשות הפלסטינית מכוח יישום הסכמי הביניים ינוכו סכומים שהרשות הפלסטינית מעבירה לפעילי טרור ולבני משפחותיהם", לשון החוק.

במהלך הדיון בהצעת החוק בכנסת תקף ח"כ ג'מאל זחאללקה מהרשימה המשותפת את ח"כ דיכטר, אחד מיוזמי החוק ואמר: "יוזם החוק הוא אבי דיכטר, ראש השב"כ לשעבר, אשר אחראי לרצח אלפי אנשים".

יוזם נוסף של החוק, ח"כ שטרן, אמר במהלך הדיון בכנסת: "החוק ההיסטורי הזה יחליש משמעותית את עידוד הטרור על ידי הרשות הפלסטינית", אמר. "חובה עלינו לעצור את התמריץ הכלכלי שמעניקה הרשות הפלסטינית למחבלים עם דם על הידיים, תמריץ שמעודד נוספים לבצע טרור. כך כל נער פלסטיני יבין שלא משתלם לו לבחור בדרך הטרור".

  לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו