"רק תגובה לא מידתית תחזיר למדינת לישראל בטחון וכבוד לאומי": במערכת הפוליטית מיהרו להגיב בתקיפות לירי הטילים על תל אביב ולאזעקות שנשמעו בגוש דן הלילה(חמישי). בינתיים, ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו קיימו התייעצויות ביטחוניות בקריה בתל אביב. במפלגת כחול לבן הודיעו כי בני גנץ מכנס כעת דיון ביטחוני על המצב ברצועה, בהשתתפות מומחי ביטחון.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

אמיר קורן, דוברו של גנץ, אמר כי גנץ אמר לחברים ברשימת כחול לבן כי: ״אירוע הירי למרכז בארץ הינו אירוע חמור והוא מצטרף לאירועים חמורים אחרים בדרום במהלך החודשים האחרונים". עוד הוסיף גנץ: "אנחנו מאמינים שנדרשת פעילות התקפית שתשחזר את ההרתעה שנשחקה". גנץ הוסיף כי "לצידה של דרישה לתקיפות אופרטיבית נשאר ממלכתיים, נגבה את צה״ל בפעילותו, נעקוב אחרי תוצרי ההערכות הביטחוניות ונמשיך לעקוב אחרי התפתחות האירועים״.

שר החינוך נפתלי בנט
"מי שמוותר על טילים על שדרות מקבל טילים | צילום: החדשות

שר החינוך ויו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, אמר כי "מי שלא מטפל בבלוני תבערה יקבל טילים על שדרות ומי שמוותר על טילים על שדרות מקבל טילים על תל אביב". בנט הוסיף כי הגיע הזמן להכריע את חמאס: "לא עוד התקפה על בסיסים ריקים אלא להכריע את חמאס ולפרז אותם מלפגוע בנו".

"החוויה שתושבי המרכז חוו היא מה שתושבי הדרום חווים כבר שנים. מה שצריך לעשות זה לכנס קבינט ולבקש מצה"ל להציג תכנית להכרעת חמאס ולפרז אותו". בנט הוסיף כי בנוסף צריך להתחיל לפגוע בראשי החמאס ואמר כי ביום כזה הוא לא רוצה לתקוף את ראש הממשלה: "אנחנו מדינה אחת ואנחנו צריכים לפתור את הבעיה ביחד".

חייבים לגבות תשלום אישי מראשי הטרור
חייבים לגבות תשלום אישי מראשי הטרור" | צילום: AP, חדשות

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו ושר הביטחון לשעבר, ח״כ אביגדור ליברמן, הגיב לירי: ״רק השבוע אישרה הממשלה העברת עוד 20 מיליון דולר לחמאס. גם תשלום "פרוטקשיין" נוסף, לא מביא שקט. אלא להיפך, הוא גורר עוד פרובוקציות". ליברמן הוסיף כי הוא קורא לממשלה לחזור לאלתר למדיניות הסיכולים הממוקדים ולהעניש את האחראים, "חייבים לגבות תשלום אישי מראשי הטרור".

"אנחנו עדיין לומדים את הפרטים אבל אין ספק שמדובר במקרה החמור ביותר", אמר הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ממפלגת כחול לבן. "יש לנו ביטחון מלא בצה"ל שיידע איך לפעול כשצריך", הוסיף.

גבי אשכנזי
"יש לנו ביטחון מלא בצה"ל שיידע איך לפעול | צילום: החדשות

טל רוסו ממפלגת העבודה אמר כי ישראל לא צריכה לקבל את ירי הטילים וצריכה לפעול בצורה ברורה אל מול חמאס שהוא הריבון. "מול הטרור צריך להגיב בצורה חדה ואגרסיבית אבל לנסות לשחרר לחצים", הוסיף. עוד אמר רוסו כי "אין פתרון קסם ביום אחד אבל יש תהליכים שצריכים לעשות", והוסיף כי צריך לזכור שלכסף הקטארי יש עוד שתי פעימות.

איחוד מפלגות הימין אמרו כי "מדיניות ההכלה של ממשלת ישראל קיבלה הערב טיל למרכז תל אביב". עוד הוסיפו כי את ההתייעצויות הביטחוניות והמילים המכובסות לדבריהם "צריך להחליף במעשים". לסיום אמרו: "רק תגובה לא מידתית תחזיר למדינת לישראל בטחון וכבוד לאומי".