כחלון. דורש את האוצר (צילום: פלאש 90 בן קלמר, חדשות)
התנאי של כחלון להיכנס לממשלה | צילום: פלאש 90 בן קלמר, חדשות

אמש (חמישי) פורסם במהדורה המרכזית כי מפלגת כולנו משיקה תכנית כלכלית להעלאת קצבאות הזקנה, במטרה להעלות אותם מעל קו העוני, ומציבה אותה כתנאי לכניסה לממשלה. עלותה של התוכנית מיליארדי שקלים, דווקא כשיש גירעון גבוה במדינה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

שר האוצר ויושב ראש מפלגת כולנו, משה כחלון, גיבש את התכנית תכנית יחד עם חברת הכנסת טלי פלוסקוב. לפי התכנית העלאת קצבאות הזקנה תיעשה באופן מדורג - כאשר הדגש הוא על השלמת ההכנסה, כלומר לקשישים העניים.

טלי פלוסקוב (צילום: חדשות)
טלי פלוסקוב | צילום: חדשות

מדובר על כ-230,000 קשישים, בשלב הראשון, שהקצבה שלהם תעלה מדי שנה, בסכומים שיכולים להגיע לכ-300 שקלים לקשיש מדי שנה. המתווה אמור להיות עד שנת 2024 והמטרה היא לכלול כמאה אלף קשישים נוספים שלא נמנים על מקבלי הבטחת הכנסה, אך הם כן קרובים לגבול והכנסותיהם נמוכות מאוד.

העלות של השנתית של התכנית הוא כחצי מיליארד שקלים - כ-2.5 מיליארד שקלים בסך הכל. מאיפה יגיע הכסף? במצב של גירעון גבוה הבקשה תהיה בעייתית לממשלה הבאה והמבחן האמתי יהיה אחרי הבחירות.

במפלגת כולנו הסבירו כי יש בכל שנה גידול בתקציב וכן יש דברים שמחליטים לתקצב גם כשיש קיצוצים, ולכן זה עניין של סדר עדיפויות לדבריהם. מבחינת המפלגה הדרישה היא תנאי יסוד להצטרפותם לממשלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו