ארבע שנים עברו מאז הפעם האחרונה שראש הממשלה נתניהו הסכים להתראיין באולפן "החדשות", ואמש (מוצ"ש) הוא הגיע בהפתעה וקיים ריאיון עם קרן מרציאנו ועמית סגל. הריאיון הבלעדי גרר אחריו שלל תגובות מכל קצוות הקשת הפוליטית. כל התגובות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

לאחר הריאיון, יו"ר כחול לבן בני גנץ פרסם סרטון שבו פנה ישירות לנתניהו: "ביבי מה קרה? אתה מקשיב לעצמך? אתה מקשיב למה שאתה אומר? לדבר על מכירת צוללות בהחלטה אישית של ראש ממשלה מבלי להיוועץ בשר הביטחון? מבלי להיוועץ עם הרמטכ"ל? אתה מקשיב למה שאתה אומר? אתה שלחת אותי לדברים סודיים הרבה יותר, בוא נפתח את זה. לא להיוועץ? מה זה היתקלות בלילה שמיד צריכים להסתער, או החלטה אסטרטגית מדינית שאזרחי מדינת ישראל צריכים לסמוך על זה שראש הממשלה מתייעץ עם כל מי שצריך על העניין הזה ויחליט מה שהוא רוצה. אבל להחליט לבד? לא להיוועץ? מצטער. נשמע לי לא סביר, נשמע לי מחייב בדיקה - תהיה התוצאה אשר תהיה".

גנץ הוסיף: "נתניהו, ביבי. אנחנו בקמפיין. אני מבין שאנחנו צריכים לתקוף, שצריכים להגיד דברים, שמנצלים סיטואציות. אבל לרדת נמוך, כל כך נמוך? בתי קברות? נכי צה"ל? השמצות אישיות? פרסומים שקריים ולגלגל אותם? בוא נעצור. ביבי, יש לנו עם שלם מאחורינו, חברה שלמה שמסתכלת עלינו. הם צריכים להתעורר ב-10 (באפריל) בבוקר; אני לא שונא ליכודניקים, אני לא שונא אף אחד - תעצור, אתה יורד נמוך".

מספר 3 במפלגת כחול לבן משה (בוגי) יעלון הגיב מיד אחרי הריאיון, ובחשבון הטוויטר שלו צייץ: "ביבי מודה, לראשונה הערב במה שהכחיש עד היום: הוא מאשר שהוא בעצמו אישר את מכירת הצוללות למצרים, ושעשה זאת מאחורי גבה של מערכת הביטחון ומבלי שהביא זאת לאישור הקבינט".

"לא רוצה מדינת הלכה", לפיד (צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשות)
מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד | צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשות

"ביבי ידע שהוא פועל בניגוד לעמדת חיל הים, צה"ל ומשרד הביטחון איזה סוד הוא שמר ממני?" תהה יעלון. "אני חוזר על מה שאני טוען בשנתיים האחרונות: ביבי חייב להיחקר ומהר על מעורבותו בפרשת הצוללות וכלי השייט. זו פרשת השחיתות החמורה ביותר בתולדות המדינה. ביבי, מחכה לתביעת הדיבה - היא תטביע אותך".

גם מספר 2 במפלגת כחול לבן, יאיר לפיד, התייחס לריאיון הבלעדי וכתב בתגובה: "אחרי שהכחיש את זה, והכחיש והכחיש, ביבי הודה היום בשידור חי שאישר את עסקת הצוללות עם מצרים".

אחרי גבאי: קרבות הירושה נפתחו (צילום: גילי יערי, פלאש 90, חדשות)
גבאי: "נתניהו גזען כלפי עדות המזרח | צילום: גילי יערי, פלאש 90, חדשות

יו"ר מפלגת חד"ש-תע"ל, איימן עודה, כינה את ראש הממשלה גזען וכתב בתגובה לריאיון: "הוא ממשיך להשתמש בהסתה כחבל הצלה מבור השחיתות שנקלע אליו, ומעז להאשים אותנו בתמיכה בטרור".

"בניגוד להתרפסות שלו מול הכהניסטים האלימים אנחנו נאבקים כל חיינו לשלום", תקף עודה. "נתניהו וההסתה שלו צריכים ללכת לביתם או לבית הסוהר. אבל צודק, הבחירות האלה באמת בינו לביננו - בין דמוקרטיה לאפרטהייד".

"מהלך דרמטי לחיזוק השמאל", תמר זנדברג (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
יו"ר מרצ, תמר זנדברג | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

אחרי הריאיון, גם יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי תקף את נתניהו והאשים אותו בגזענות. "נתניהו גזען כלפי עדות המזרח, הוא מקטלג אנשים לפי צבע עורם", טען גבאי. "הוא לא ראוי לאמון העם. בשביל נתניהו חיילי גולני 'הם בסדר כל עוד יש להם קצינים לבנים'". חברת הכנסת מרב מיכאלי מהעבודה צייצה בתגובה: "'לא עסקתי בזה, אני מניח שלא'. מניח. לא מתחייב. נתניהו לא התחייב שלא יעביר חוק שימנע את העמדתו לדין. אל תגידו לא ידענו".

יו"ר חד"ש-תע"ל, איימן עודה (צילום: פלאש 90, חדשות)
יו"ר חד"ש-תע"ל, איימן עודה | צילום: פלאש 90, חדשות

יו"ר מפלגת מרצ, תמר זנדברג, צייצה בטוויטר: "ראינו מנתניהו הרבה לחץ, היסטריה וזיעה, שמגיעים כרגיל עם ההסתה הקבועה נגד השמאל והערבים - מספיק". עוד כתבה זנדברג: "אלטרנטיבה משמאל ושותפות יהודית-ערבית היא התשובה לשלטון הפחד וההסתה שהשליטו פה נתניהו והימין הקיצוני".

חבר הכנסת איציק שמולי מהעבודה גם התייחס לריאיון שהעניק נתניהו וכתב: "ראש ממשלה שאומר באותה נשימה שהוא דואג לשמור על המדינה ועל חיילי צה"ל אבל שלגיטימי להסתיר מהלכים אסטרטגים מכל צמרת הפיקוד הביטחוני - הוא או מופקר או שרלטן. לא הולך ביחד".

"איך ביבי היה?", כתב ח"כ עופר שלח מכחול לבן. "לחוץ, מזיע, איש שיודע שגורלו נחרץ. אמת אחת נתניהו אמר, שאותה הכחיש עד עכשיו: הוא שנתן את האישור למכור צוללות מתקדמות למצרים. וכל השאר, כולל הדיבורים על סודות מדינה, שקר וספין ולחץ".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו