שר החינוך ויו"ר הימין החדש נפתלי בנט תקף אחר הצהריים (ראשון) בחריפות את בנימין נתניהו לאחר שזה הגיב לביקורת של רותם סלע והצהיר - "כשאהיה שר הביטחון נילחם במחבלים ולא במנחת הכוכב הבא לאירוויזיון".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בנט תקף את נתניהו ואת התנהלותו של ראש הממשלה על רקע המתיחות מול רצועת עזה. בנט נשא דברים בכנס בוחרים צעירים 2019 באוניברסיטת תל אביב שבו השתתף, מטעם המרכז להעצמת האזרח ומשרד החינוך. בנט אמר: "אנחנו בימים שנופלים טילים על יישובי הדרום ואני לא מבין את ההיגיון בלהתנפל על שדרנית טלוויזיה במקום לטפל באיום האמיתי, שזה חמאס שיורה על הילדים שלנו".

לאחר מכן הוא פנה לאזרחי ישראל הערבים והבהיר: "כל אזרח במדינת ישראל זכאי לזכויות אזרחיות שוות. יש מפלגות ויש חברי כנסת מסויימים שמביעים התנגדות לעצם קיומה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ואת זה אני לא מקבל". לדבריו, "הרבה מאוד אנשים בציבור הערבי רוצים עתיד והם לא מבינים למה חברי הכנסת שלהם מתעקשים להילחם נגד מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

התגובה של נתניהו לרותם סלע, שבה הבהיר כי מדינת ישראל "איננה מדינת כל אזרחיה", כבר עוררה גלים בעולם. ב"גרדיאן" הבריטי סיקרו בהרחבה את דבריו של נתניהו, על רקע יחסה של ישראל למיעוט הערבי, וציינו כי "כתב את הדברים בתגובה לשחקנית הישראלית רותם סלע".

רותם סלע, ארכיון (צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשות)
בלב הסערה, רותם סלע | צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשות

"ריבונו של עולם, ישנם גם אזרחים ערבים במדינה"

אתמול התייחסה סלע לריאיון שקיימה רינה מצליח עם השרה מירי רגב ב"פגוש את העיתונות" והביעה זעם על השימוש במסרים נגד אזרחי ישראל הערבים בלי תגובה נגדית. בסטורי בעמוד האינסטגרם שלה כתבה: "מירי רגב יושבת ומסבירה לרינה מצליח שהציבור צריך להיזהר כי במידה ובני גנץ ייבחר הוא יהיה חייב להקים ממשלה עם הערבים. רינה מצליח שותקת. ואני שואלת את עצמי, למה רינה לא שואלת אותה בתדהמה - ומה הבעיה עם הערבים?

"ריבונו של עולם, ישנם גם אזרחים ערבים במדינה. מתי לעזאזל מישהו בממשלה הזו ישדר לציבור שישראל היא מדינת כלל אזרחיה, וכל בני האדם נולדו שווים. וגם הערבים רחמנא ליצלן הם בני אדם. וגם הדרוזים. וגם ההומואים אגב והלסביות וגם....שוק.. השמאלנים".

נתניהו: "ישראל היא לא מדינת כלל אזרחיה"

נתניהו מצדו השיב הבוקר לביקורת בתגובה שפרסם בעמוד האינסטגרם שלו: "רותם היקרה, תיקון חשוב: ישראל היא לא מדינת כלל אזרחיה. לפי חוק יסוד הלאום שהעברנו, ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי - ושלו בלבד. כמו שכתבת, אין שום בעיה עם אזרחי ישראל הערבים - הם שווי זכויות ככולנו וממשלת הליכוד השקיעה במגזר הערבי יותר מכל ממשלה אחרת".

"הליכוד רק ביקש לחדד את השאלה המרכזית בבחירות האלה: זו ממשלת ימין חזקה בראשותי או ממשלת שמאל של יאיר לפיד וגנץ בתמיכת המפלגות הערביות. ללפיד וגנץ אין דרך אחרת להקים ממשלה וממשלה כזאת תערער את ביטחון המדינה והאזרחים. ההכרעה - עוד חודש בקלפי. יום טוב".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו