"איך טרוריסטים ואנסים בכלא יכולים להתאחד ולממש את החלום שלהם להורות ואני לא?": שבועיים לפני הפריימריז במפלגת העבודה, חבר הכנסת איציק שמולי מנצל כל רגע פנוי לטלפונים. אבל שיחה אחת, בדרך למפגש עם פעילים, מכניסה את הלחץ מהבחירות הקרובות לפרופורציות - כשעל הקו השני האם הפונדקאית שנושאת ברחמה את תינוקו, לו חיכה כבר זמן רב.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

איציק שמולי ובן זוגו ערן בחרו בהליך פונדקאות בארה"ב, שם נמצאת גם האם הפונדקאית. הם טסו לארה"ב, למדו את החוקים, המתינו בתורים, חתמו על מסמכים והשקיעו קרוב ל-700 אלף שקלים - כדי להשיג את מה שעבור רוב האנשים הוא דבר מובן מאליו. "הכל עוצר מלכת ומתגמד פתאום ליד הדבר הזה", טען הח"כ.

"אנחנו כל כך מתרגשים", אמר שמולי לפונדקאית שנמצאת בקו השני של הטלפון ובדיוק סיפרה לו על תור קרוב לרופא. הבחירות והלידה יגיעו לקו הסיום כמעט באותו הזמן, אבל עוד לפני זה - צירי הלידה בסיפור הזה היו ארוכים וקשים.

"בשבילי ובשביל הרבה אחרים זה חלום רחוק"

הנטייה המינית הייתה ברורה לו מגיל צעיר מאוד, מאז שהיה נער לטענתו. רק בגיל 28 הוא סיפר על כך, אך רק למשפחתו הקרובה. באותו הגיל הוא היה עמוק בעשייה הציבורית, כיו"ר אגודת הסטודנטים בזמן המחאה החברתית. הוא הוביל את מאבק הביטוח הסיעודי, נלחם עבור תרופות מצילות חיים לילדים ועל העלאת קצבאות הזקנה. אך דווקא נושאי קהילת הלהט"ב נשארו מתחת לרדאר בשנותיו הראשונות בכנסת, דבר שעורר לא מעט ביקורת בקהילה. נקודת המפנה היה רצח הנערה שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים, אז החליט לצאת לגמרי מהארון.

מהרגע הראשון היה לו ולבן זוגו ברור שהם רוצים להיות הורים. "אני במקום מאוד שלם בחיים שלי", סיפר שמולי והוסיף: "אבל תמיד יש מרכיב אחד חסר וזה העניין הזה של ההורות". שמולי המשיך וסיפר: "בשבילכם זה שיצעקו אמא או אבא מהחדר השני זו מחשבה טבעית, אך בשבילי ובשביל הרבה אחרים זה חלום רחוק".

במהלך תהליך הפונדקאות, כשהוא ובן זוגו מצפים לתאומים, שלחו להם במייל הודעה לפיה לא נמצא דופק אצל אחד העוברים. "זה הרגע שבאמת הקרקע נשמטת, רגע מאוד קשה", סיפר שמולי. בעוד כמה שבועות איציק ובן זוגו יטוסו יחד לארה"ב, יתפללו שהכל יעבור בשלום ויקוו שעד הילד הבא כבר יהיה כבר חוק שיאפשר להם פונדקאות בארץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו