מועמד "עוצמה יהודית" לכנסת מיכאל בן ארי ממשיך לעורר סערה: לאחר שבשבוע שעבר ועדת הבחירות של הכנסת אישרה את התמודדותו על חודו של קול, אתמול (שלישי) הוגשה במשטרת מחוז חיפה תלונה נגדו, בעקבות סרטון שפרסם בפייסבוק ובו הוא מתבטא בחריפות נגד הבדואים. עלי שבלי, יו"ר מועצה בגליל העליון לשעבר שהגיש את התלונה, קרא לנשיא המדינה ראובן ריבלין להתערב ולשים סוף למתקפות החוזרות ונשנות, לדבריו, כלפי האוכלוסייה הערבית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בסרטון שהופץ והוסר תוך זמן קצר מחשבונו האישי, אומר בן ארי: "הבדואים האויבים משרתים בצבא, מפתים אותם בכסף! יש פה עם רצחני, אומה רצחנית, הנקמה תהיה כשעוצמה יהודית תהיה בכנסת עם עשרה מנדטים. כשאנחנו נהיה שם הם ידעו שאנחנו לא משחקים איתם כמו ליברמן".

מגיש התלונה עלי שבלי, שכיהן בעבר כיו"ר מועצת ערב אלשבלי שבגליל התחתון, אמר בשיחה עם החדשות Online: "אני לא מבין מה זה השקט הזה מול העליהום שמתלהם נגד האוכלוסייה הערבית בתקופהה האחרונה. האוכלוסייה הערבית שיש בתוכה מוסלמים שמשרתים במשטרה ובצבא והופכים לעובדי מדינה, דרוזים שמשרתים בצבא ובדואים שעושים את העבודה שלהם בצבא וגם במקומות אחרים כמו שאר האוכלוסייה. איפה מפלגות המרכז או המפלגות המתונות במתקפה הזאת?".

"מגעיל שהאיש מקבל חיבוק נתניהו", עלי שבל (צילום: חדשות)
"מגעיל שהאיש מקבל חיבוק נתניהו", עלי שבל | צילום: חדשות

שבלי מתח ביקורת גם על התנהלות ראש הממשלה: "זה מגעיל ודוחה שהאיש הזה מקבל חיבוק ומטריה מנתניהו בזמן שהוא לא מפסיק לתקוף ערבים ובדואים, אם זה ברשתות חברתיות או במקומות אחרים. אני פונה לנשיא המדינה וקורא לו להתערב מידית בעניין, אני כבר שיגרתי אליו מכתב בתקווה שההתערבות שלו תביא לשינוי מגמה מבחינת המתקפה הבלתי פוסקת בחודש האחרון. תקפו את רותם סלע רק בגלל שהיא הביעה עמדה וסינגרה על האוכלוסייה הערבית, אני אמשיך לפעול במישור הזה ולא אפסיק גם כאיש ציבור וגם כאזרח במדינה".

גורם במשטרת חיפה אישר את הגשת התלונה נגד מיכאל בן ארי ומדוברות מחוז חוף במשטרה נמסר בתגובה: "ככל שמתקבלת תלונה במשטרה המעלה חשד על קיומה של עבירה הנושא נבדק ביסודיות על מנת להגיע לחקר האמת, וכך נפעל גם במקרה האמור".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו