שחקן חיזוק נוסף מצטרף למפלגת "הימין החדש": אחרי שצירפו את העיתונאית קרוליין גליק ואת המועמדת החירשת הראשונה אי פעם לכנסת שירלי פינטו, היום (שישי) נחשף כי הרכש החדש של בנט ושקד הוא אל"מ במילואים מתן כהנא, 46, שפיקד על טייסת F-16 ושירת יחד עם שר החינוך באותו צוות בסיירת מטכ"ל.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

היכרותו של כהנא עם יו"ר מפלגתו, השר נפתלי בנט החלה בראשית שנות ה-90, כאשר התגייס לסיירת מטכ"ל. לאורך דרכו הצבאית שירת כהנא בתפקידי ליבה מבצעיים במשך 28 שנים, והוא אחד מטייסי הקרב הבודדים בתולדות צה"ל שהחלו את דרכם הצבאית בסיירת מטכ"ל.

במסגרת תפקידו כמפקד טייסת F-16 ברמת דוד, היה מפקדה של תמר אריאל ז"ל, נווטת הקרב הדתייה הראשונה בחיל האוויר הישראלי, שנהרגה בסופת שלגים בנפאל באוקטובר 2014. הוא בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן ובוגר "נתיב מאיר", אחת מישיבות הדגל של הציונות הדתית.

הצמד בנט את כהנא בסיירת מטכ"ל (צילום: אוסף פרטי, חדשות)
הצמד בנט את כהנא בסיירת מטכ"ל | צילום: אוסף פרטי, חדשות

"אל"מ מתן כהנא שירת במשך שנים ארוכות את מדינת ישראל", אמרה שרת המשפטים איילת שקד. "מתן, בן הציונות הדתית, מייצג ימין אמיתי, אידיאולוגי, שפועל למען עתידה של מדינת ישראל".

שר החינוך נפתלי בנט בירך גם הוא על הצטרפותו של כהנא: "מתן, חברי לנשק ולחיים מזה 28 שנים הוא מטובי מפקדיה ובניה של ישראל. במשך שנותיו הרבות בצה"ל הוא פיקד על מאות לוחמים וטייסי קרב והשתתף בפעולות מבצעיות רבות, תמיד מוכן להקריב את הנוחות האישית, ואף הרבה מעבר לכך, למען כולנו. צעם אנשים כמו מתן בזירה הציבורית, ישראל בכיוון הנכון".

כהנא עצמו התבטא גם כן ואמר כי ברצונו להביא את השותפות שהיתה לו בשירותו הצבאי אל הכנסת: "אני נכנס לפוליטיקה כי ראיתי כמפקד שאנחנו נלחמים יחד בלי להסתכל אם יש או אין כיפה על הראש, אבל בחברה הישראלית מסתכלים אחד על השני בגובה הכיפה ולא בגובה הלב. יחד עם חברי לאוהל, נפתלי בנט, ועם שרת המשפטים איילת שקד, נביא ימין חדש באמת, לא מתפשר אבל כן אופטימי. לא מגמגם אבל גם לא מפלג. אין לי ספק שנוכל לעשות דברים טובים בשורה ארוכה של תחומים נוספים. ישראל תחזור לנצח".