לשר יהיה רכב חפ"ק משלו? (צילום: עמית ולדמן, חדשות 2)
לשר יהיה רכב חפ"ק משלו? | צילום: עמית ולדמן, חדשות 2

המשרד לביטחון פנים בהחלטה יקרה ומעוררת ביקורת: ירכוש רכב שיתפקד כחדר פיקוד נייד לשר לביטחון פנים, שעלותו כמיליון ו-200 אלף שקלים. ההחלטה לרכוש את הרכב החדיש והמאובזר התקבלה על ידי מנכ"ל המשרד, משה צ'יקו אדרי.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

על אף שאין עוד שר בממשלה שבבעלות משרדו רכב כזה, כולל ראש הממשלה עצמו, במשרד טוענים שלאחר עבודת מטה הגיעו למסקנה שהרכב דרוש לשר לביטחון פנים. "הרכב יאפשר לשר חבירה לשטח, התרשמות אישית, תוך יצירת תנאי עבודה נוחים וסביבת עבודה שתאפשר פינה נפרדת להתעדכנות, לביצוע דיוני חשיבה, הערכה וקבלת החלטות".

"ייצר תנאי עבודה נוחים". אדרי קיבל את הה (צילום: פלאש 90, חדשות)
"ייצר תנאי עבודה נוחים". אדרי קיבל את הה | צילום: פלאש 90, חדשות

בעבר המשרד לביטחון פנים החזיק ברכב חפ"ק, אך לא ברור אם אי פעם נעשה בו שימוש. הפתרון המוצע לשרים כאשר הם מבקשים "לרדת לשטח" הוא לרוב הצטרפות לחפ"קים של הגורמים המבצעיים. בשל הבחירות, בעוד כחודשיים עלולה להתחלף כל צמרת המשרד לביטחון פנים. על כן, טוענים רבים, ראוי לשקול בשנית החלטה יקרה כזו.

מהמשרד לביטחון פנים נמסר בתגובה: "הביקורת על ההצטיידות ברכב החפ"ק תמוהה ואינה מוצדקת, לאור הצורך הקיים לשר ולצוותו המקצועי להגיע סמוך לזירת התרחשות אירועי חירום לאומיים, לקיים כל עת התייעצויות עם גופי החירום שמטפלים באירוע ולקבל תמונת מצב עדכנית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו