אשכנזי יחבור לגנץ?
אשכנזי יחבור לגנץ? | צילום: Moshe Shai/FLASH90, חדשות

האם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי בדרך לפוליטיקה? למרות שבמשך תקופה הוא לא הביע עניין להיכנס לפוליטיקה, במיוחד לא במערכת הקרובה, אשכנזי שוקל להיכנס לרשימה כבר בבחירות הקרובות. הרמטכ"ל לשעבר נפגש בתקופה האחרונה עם בני גנץ כמה פעמים בנושא.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

על פי מקורבים, אשכנזי לא מתעסק בתפקידים, אלא ביכולות לייצר מהפך בבחירות והוא מוכן לבוא אם כניסתו תהיה חשובה לניצחון בבחירות. אם הוא יראה חיבור שבזכותו אפשר לעשות מהפך הוא מוכן לבוא גם אחרי הסיכומים, גם אם זה אומר שהוא לא יקבל בשל כך תפקיד בכיר. 

ראש השב
ראש השב"כ לשעבר, יורם כהן | צילום: משה מילנר, לע"מ, חדשות

גם ראש השב"כ לשעבר יהורם כהן רמז לאחרונה שאולי יצטרף לאחת המפלגות. כהן הוא דמות פופולארית ומוערכת בחוגי הביטחון, ולפי התבטאויותיו הקודמות ניתן לומר שהוא במרכז הקשת הפוליטית. תקופת הצינון של כהן מסתיימת בחודש מאי הקרוב, וכפי שידוע הבחירות יערכו ב-9 לאפריל - ולכן ניתן לטעות ולחשוב שהוא לא רלוונטי לבחירות הקרובות.

בשל הסברה כי הרכבת הממשלה עשוייה להיערך כחודשיים, כפי שקרה בעשור האחרון, כהן עדיין יוכל להצטרף להשבעת הממשלה הבאה, ולכהן בתור שר. כהן יוכל אולי לכהן בתור מספר 2 של רשימה כלשהי, כמו מפלגת "יש עתיד" של יאיר לפיד או מפלגת "חוסן לישראל", החדשה של בני גנץ. בשיחה עם עמית סגל אמר כהן בתגובה לדברים: "יש פניות, אבל כרגע לא".