מסיר מועמדותי מתפקיד השגריר במצרים (צילום: תומר נויברג / פלאש 90, חדשות)
מקורביו של השר קרא נערכים לחקירה | צילום: תומר נויברג / פלאש 90, חדשות

גורמים במשרד התקשורת מתכוננים לרגע בו תפתח חקירה נגד השר איוב קרא והם ייקראו למתן עדות -כך פורסם הערב (חמישי) לראשונה במהדורה המרכזית: חלקם אפילו אספו חומרים משרדיים שמוכיחים שאין להם יד בעניינים בהם מעורב השר, וזאת למרות שכרגע נראה במשטרה שהחומרים הנוגעים לשר בוסריים וייתכן שלא יבשילו לכדי לחקירה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הגורמים במשרד חוששים שהשר הולך לחוות מפלה בפריימריז הקרובים של הליכוד - ושהדבר גם ישפיע עליהם: "אחרי הפריימריז, השר יהיה חיה פצועה. לא יהיה לו מה להפסיד. הוא ימכור את כולנו". הגורמים מביעים חשש ממשי מהפללתם, וחלקם אפילו נפגש כבר עם עורכי דין. "הוא יפיל עלינו את התיק" אמרו. "יגיד שהוא לא ידע מכלום, שאנחנו תיאמנו, שאנחנו הבאנו, שהוא הגיע למקום ואנשי העסקים גם הגיעו שלא בידיעתו".

הגורמים חוששים: הוא ימכור את כולנו (צילום: חדשות)
הגורמים חוששים: הוא ימכור את כולנו | צילום: חדשות
"אמר "כן, כן" ועשה מה שהוא רוצה" (צילום: חדשות)
"אמר "כן, כן" ועשה מה שהוא רוצה" | צילום: חדשות

ולא רק במשרדו של קרא פסימיים: גורמים פוליטיים בסביבתו אמרו כי "אנחנו מכירים את החולשות שלו. ברגע האמת הוא יתהפך עלינו, ינסה לצאת בשן ועין מהסיפור". הגורמים גם אמרו דברים מדאיגים לגבי התנהלותו של קרא כשר: "אנחנו כל הזמן ניסינו להניא אותו ממהלכים שיש בהם ניגוד עניינים מובנה. אבל הוא אמר "כן, כן", ועשה מה שהוא רוצה".

המשטרה בודקת מידע הקשור להתנהלותו של קרא, בשני עניינים עיקריים: מינויים של מקורבים בדואר, וקשרים פסולים עם אנשי עסקים. פרשת המינויים בדואר נחשפה לראשונה בגל"צ, שם פרסמו תכתובות מחשידות בין השר לבין מנ"ל דואר ישראל. עם זאת במשטרה אומרים שהדברים לא יגיעו לכדי חקירה.

מלשכת השר קרא: "כל מעשיי הם כחוק ואני שלם עם דרכי הצודקת והישרה. חשוב לציין ולהרגיע את החוששים: מעולם לא גלגלתי אחריות או פעלתי נגד חברים, זו לא דרכי ולא תהיה דרכי, בשום נושא ובכל שלב. בכל מקרה, היות ואין כלום ולא יהיה כלום, גם אין כל חשש".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו