ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו נפגש היום (שלישי) עם ראשי רשויות ביישוב שילה, והתייחס לראשונה לפרסומים וההאשמות מצד כחול-לבן בעניין הצוללות, מניותיו בחברה שעבדה עם "טיסנקרופ" ומעורבותו בתיק 3000. נתניהו הגדיר את הפרטים החדשים "השמצות מצוצות מהאצבע" והבהיר שלא קיבל כל רווח מעסקת הצוללות. נתניהו תקף את לפיד וגנץ: "הם נלחצו מהפריצה האירנית לטלפון של גנץ".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"ביחס להשמצות האלה, זה באמת השמצות מצוצות מהאצבע. אני לא קיבלתי אפילו שקל מעסקת הצוללות", הבהיר ראש הממשלה. "הדבר הזה נבדק במסרקות ברזל על ידי הפרקליטות ועל ידי היועץ המשפטי לממשלה. הם קבעו חד-משמעית שאני לא חשוד בדבר ושאין שום דבר במעשיי".

בכינוס, נתניהו הגיב להאשמות מצד גנץ ולפיד וטען כי בכחול לבן מנסים להסיט את תשומת הלב מהפריצה האירנית לטלפון של גנץ. "אני מבין שהם מאוד נלחצו, בלשון המעטה", אמר. "זה לא מפתיע אותי שיש להם שיפוט רע כל כך, משום ששניהם תמכו בהסכם הגרעין האסוני שאני נלחמתי בו ולשמחתי יחד עם הנשיא טראמפ אנחנו רואים שינוי כיוון גם בארצות הברית".

הרוטציה מבריחה מצביעים? (צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות)
גנץ ולפיד, ארכיון | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות

נתניהו הוסיף: "הם לא הבינו את זה, עד היום הם לא מבינים עם מי יש לנו עסק. הם לא אלה שיעמדו בראש מדינת ישראל כדי להדוף את האיום האירני. זה לא בשבילם".

גנץ: לחקור את רה"מ על הצוללות

ראשי כחול לבן בני גנץ, יאיר לפיד, גבי אשכנזי ומשה בוגי יעלון קיימו אמש מסיבת עיתונאים שבה הם קראו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה נגד נתניהו בעקבות הגילויים החדשים בפרשת הצוללות (תיק 3000). "16 מיליון שקלים הלכו לכיס של נתניהו מחברה הקשורה ישירות לעסקת הצוללות", אמר גנץ. "זה אובדן אמון מוחלט במנהיגות, זהו שבר שלא ניתן לאיחוי".

לשאלת כתב החדשות, מה השתנה מהצהרתו בעבר על הפרשה, ענה גנץ: "אתה עומד על אחת האכזבות הגדולות שלי, אני מתאכזב לגלות עובדות חדשות ונוספות שלא הכרתי במועד שבו אמרתי את הדברים. לא הכרתי שנתניהו קשור דרך חברות נוספות לעסקת הצוללות, לא הכרתי שנתניהו אישר את העסקה מאחורי הגב של האנשים האחרים ושלא על פי הנהלים שאני מכיר, ממש התאכזבתי לשמוע את הממצאים החדשים".

בנאומו אמר גנץ כי שבימים האחרונים התגלו פרטים חדשים וחמורים אודות עסקת הצוללות. "זו פרשת השחיתות אולי החמורה ביותר בתולדות מדינת ישראל", אמר והצהיר שכחול לבן יקימו ועדת חקירה בנושא. "אנחנו ניצבים בפניכם, 3 רמטכ"לים וחבר קבינט שהוסתר מהם שראש הממשלה מקבל כסף".

"נעביר את תפעול מעונות היום למשרד החינוך" (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
קבע שנתניהו לא מעורב, מנדלבליט | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

גנץ התייחס גם לחשיפה כי רה"מ אישר מאחורי גבה של מערכת הביטחון מכירת צוללת מתקדמות למצרים: "זאת בלי שאף אחד, מהגורמים המוסמכים במערכת הביטחון ידע על כך. נתניהו הכחיש זאת - הוא שיקר, פשוט שיקר. זאת גם פגיעה באמון הציבור והמערכת וגם פגיעה בביטחון".

מהליכוד נמסר אמש בתגובה לדברים שנאמרו במסיבת העיתונאים: "ראש הממשלה נתניהו לא קיבל שקל אחד מעסקת הצוללות. רק לפני שנה גנץ עצמו אמר שהוא משוכנע שלא הייתה שום שחיתות ברכש הצוללות. עכשיו לפיד וגנץ בפאניקה מהמחדל של גנץ, אז הם מקדמים עלילת דם שנועדה להסיט את תשומת הלב מהמבוכה הגדולה בכך שגנץ לא הצליח לשמור אפילו על הטלפון שלו. הציבור לא קונה את הקשקוש שלהם. אם צריך לחקור משהו זה את השיחות הסודיות של לפיד עם נוני מוזס, את התנהלותו של אשכנזי בפרשת הרפז ואת המיליונים שגנץ קיבל מהמשטרה ללא מכרז".