ממחרתיים - אזרח. רא
ממחרתיים - אזרח. רא"ל איזנקוט | צילום: דו"צ, חדשות

פושט את המדים: בעוד יומיים יסיים רב-אלוף גדי איזנקוט את תפקידו ויחזור להיות אזרח לאחר 40 שנות שירות צבאי. לרגל האירוע, נערך עבור החייל מספר 1 ערב פרידה מיוחד בבסיס הקריה בתל אביב, שבו נאם בין היתר גם ראש הממשלה נתניהו שהודה לו על שירותו הצבאי הענף.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"אנחנו מצדיעים לך גדי על זכויותך הרבות, כלוחם וכמפקד", אמר נתניהו. "לפני 4 שנים כשענדתי על כתפייך את דרגת הרב-אלוף אמרתי לך 'גדי, לא יהיה לך יום אחד של חסד' ואמרתי לך 'המזרח התיכון מתפרק, מדינות קורסות ולתוך החלל הזה שועטת אירן, שמנסה למחוק אותנו בזרועותיה הרצחניות. הוספתי את המסקנה המתבקשת שאני יודע שאתה מזדהה איתה: במזרח התיכון אין רחמים לחלשים. רק החזקים שורדים".

"בשנים האחרונות הנהגנו מדיניות סדורה להגן על המדינה, להעצים את צה"ל ולהכין אותו לניצחון במלחמה", המשיך ראש הממשלה. "האיום הגדול ביותר על ביטחוננו בא ממשטר האיתוללות באירן, שחרת על דגלו את השמדתנו. לצורך זה הוא חותר לפתח נשק גרעיני, נשק מדויק וגם נשק סייבר".

באשר למבצע מגן צפוני, שהתסיים היום ללא נפגעים בצד הישראלי אמר נתניהו לאיזנקוט:  "השלמנו את המלאכה, לא נתנו לו (לחיזבאללה) לחטוף אזרחים או חיילים, ואני גאה בזה".

את נאומו סיכם נתניהו בפנייה למחליפו של איזנקוט, אלוף אביב כוכבי שייכנס לתפקידו ביום שלישי הקרוב: "אביב אני רוצה להבטיח לך, גם לך לא יהיה יום אחד של חסד אבל אנחנו סומכים עלייך".