מאות פעילי "יש עתיד" הגיעו הערב (שלישי) לאולם "מופת" בראשון לציון להשתתף בכנס פתיחת קמפיין הבחירות של המפלגה בראשות יאיר לפיד. במהלך הכנס לפיד מתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר שכל מה שמעניין אותו "זה כתבי האישום שלו". לפיד גם תקף את ה"הצהרה הדרמטית" של נתניהו אמש שבמהלכה ביקר את התנהלות מערכת אכיפת החוק ואמר כי "זו לא הייתה הודעה דרמטית, זו הייתה הודעה היסטרית".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"אנחנו פה בשביל לנצח", אמר לפיד בכנס מול מאות פעילי המפלגה. "יותר מדי מונח על הכף. אנחנו ננצח, כי רוב אזרחי ישראל לא רוצים ראש ממשלה שכל מה שמעניין אותו זה כתבי האישום שלו. הם אנשים ישרים. הם מבינים שזה מסוכן שהוא מנסה לפרק את שלטון החוק".

עוד אמר לפיד כי "זה מסוכן שהוא תוקף את היועץ המשפטי שהוא בעצמו מינה, את פרקליט המדינה שהוא בעצמו מינה, את המפכ"ל שהוא בעצמו מינה, את עדי המדינה שהיו האנשים הכי קרובים אליו, את המשטרה, בתי המשפט, אפילו את מפקדי צה"ל. תקף גם אותי. אני גאה להיות חלק מהרשימה הזו. גאה!".

יו"ר יש עתיד התייחס לנאומו של נתניהו ואמר כי "אתמול קיבלנו הוכחה סופית למה חשוד בעבירות פליליות חמורות לא יכול להיות ראש ממשלה. אני מכיר את ביבי המון שנים, הוא קורס תחת הלחץ. מדינה עם אתגרים מורכבים לא יכולה להרשות לעצמה ראש ממשלה עם עצבים רופפים. הוא השתלח בשלטון החוק בשידור חי כאחרון העבריינים. לא ניתן לו לגרור את המדינה איתו ביחד בדרך למטה. יש פה מדינה מר נתניהו. המדינה יותר גדולה ממך ויותר חשובה ממך".

לפיד הוסיף כי "לפני שבע שנים היה רק ימין ושמאל. היום כולם במרכז. אנחנו התחלנו את זה. אנחנו הבאנו את זה לשולחן. עכשיו הגיע הזמן לעלות את המדרגה האחרונה. הגיע הזמן שיש עתיד תנצח בבחירות ותהיה מפלגת השלטון. אנחנו מוכנים. אנחנו מיומנים. יש לנו את הערכים הנכונים. זה הזמן שלנו. אני רץ לראשות ממשלת ישראל".

"זו ההזדמנות לומר שלא תשבו עם נתניהו"

לקראת הכנס פרסם יו"ר העבודה אבי גבאי סרטון שבו קרא ללפיד להתחייב שלא יישב עם בממשלה בראשות בנימין נתניהו. "יאיר! אני מאחל לך ולאנשי 'יש עתיד' כנס מוצלח היום בערב", אמר גבאי בסרטון. "הזדמנות מעולה לומר לציבור בצורה ברורה: שאתם לא תשבו בממשלה בראשות נתניהו".

עוד אמר גבאי כי "אנחנו רוצים שינוי. רוצים מדינה נורמלית. ואחרי מה שראינו אתמול בערב מראש הממשלה לשבת בממשלה שלו זה לא שינוי ולא נורמלי".

בשבוע שעבר הצטרפה למפלגה האלופה (במיל') אורנה ברביבאי. "היום אני מצטרפת למפלגת 'יש עתיד' שבה בחרתי בגלל ההזדהות שלי עם הערכים שחרטה על דגלה והנבחרת עתירת הניסיון שמובילה את הסיעה בצורה ממלכתית ואחראית", אמרה ברביבאי. "ההחלטה שלי להצטרף לפוליטיקה הסוערת שלנו מגיעה מתוך אמון מלא בכל הטוב והיפה שישראל מייצגת עבורי, ומתוך הבנה שעדיין אפשר וצריך לשנות את סדר היום הציבורי".

לפיד נשאל במהלך מסיבת העיתונאים על הפירוק הטרי של המחנה הציוני וחזר על עמדתו כי "יש עתיד" היא התשובה היחידה לליכוד. "זה מוכיח שוב שהמפלגה היחידה שיכולה לתת תשובה חזקה, אמיתית ויציבה לליכוד היא מפלגת 'יש עתיד'", אמר לפיד.

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי לפיד: "ההודעה של לפיד תהיה דרמטית רק אם הוא יגלה סוף סוף לציבור בביתו של איזה איש עסקים הוא קיים את עשרות הפגישות הסודיות שלו עם נוני מוזס, כשהוא נתן לו את החוק לסגירת "ישראל היום" וקיבל סיקור אוהד בידיעות אחרונות ו-ynet".