כחלק מהניסיונות של נתניהו להביא לאיחוד בין מפלגות הימין הוא הבטיח לצדדים שני תפקידים במפלגה הבאה - כשסמוטריץ' יקבל את הבכיר ביניהם. באופן מסורתי המפלגה מבקשת את משרד החינוך, כך היה גם במסגרת הבית היהודי וגם במסגרת מפד"ל. כעת, כשהוא מועמד ריאלי לתפקיד, סמוטריץ' הופיע בפני תלמידים ופירט את החזון למערכת החינוך בראשותו. האזינו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

כשסמורטיץ' נשאל על "תופעת ההדתה", הוא טען כי המקום היחיד שיש בו הדתה זה כאשר במערכת החינוך כופים ללמוד את הערכים של הדמוקרטיה הליברלית. לדברי יו"ר האיחוד הלאומי, מערכת החינוך תחת הנהגתו תיראה אחרת לגמרי.

"במשך הרבה מאוד שנים יש כפייה דתית במערכת החינוך. יש הדתה שאסור בשום אופן לקבל אותה", אמר בריאיון לכנס הצעירים הערב. "ועדת המקצוע באזרחות כופה על כולנו ללמוד את דת הדמוקרטיה הליברלית".

סמוטריץ' הוסיף: "אם אני אהיה שר החינוך אני אבטל את ההדתה במערכת החינוך, אנחנו נהיה הרבה יותר פלורליסטיים והרבה יותר פתוחים לגישות שונות. במקביל נדאג שכל ילד וילדה במערכת החינוך יכירו את הזהות והמורשת של העם היהודי".

במקביל, ח"כ סמוטריץ' התייחס הערב בציוץ בטוויטר למתקפות נגד האפשרות שיכהן כשר החינוך. "את השבוע הקודם פתחתי עם יאיר לפיד, שאמר שהוא חבר לבני גנץ כי הוא מפחד ממני", כתב. "את השבת הכנסתי עם אביב גפן שאמר שהוא לא ישלח את הילדים שלו לבי"ס כי הוא מפחד ממני". לאחר מכן, סמוטריץ' התייחס לדברים שאמר גבי אשכנזי בריאיון ב"חדשות סוף השבוע". "עכשיו גיליתי שגם לאשכנזי יש פוביה נסתרת", הוסיף. "חברים, בעזרת השם אני מחויב לעמוד בציפיות".

מיו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמורטיץ', נמסר בתגובה: "רציתם לקלל אך יצאתם מברכים. אין לי ספק שהצלחתם לשכנע עוד הרבה מאוד בוחרים שצפו בדבריי החלקיים שהעדפתם להביא,  מי יהיה מחוייב באמת למערכת חינוך של ערכים, של יהדות, של ציונות".

"אזרחי ישראל, אני מחויב לביטול ההקצנה והכפיה הדתית במערכת החינוך. נפסיק את ההדתה של הליברלים הפונדמנטליסטי שכופה את ערכיו, מעביר את תלמידי ישראל שטיפת מוח פרוגרסיבית ואנטי דמוקרטית, אוסר לעשות בגני הילדים קבלת שבת עם אבא ואמא, ועוד. אצלי יהיה פלורליזם אמיתי שמאפשר לכל הדעות להישמע".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו