מויאל ודרעי (ארכיון)
מויאל ודרעי (ארכיון) | צילום:

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס הבוקר (חמישי) לדבריו של ראש עיריית שדרות לשעבר, אלי מויאל, בנוגע לקליטת המזרחים בישראל, ואמר כי הוא בעל "תסביך נפשי עמוק ורגשתי נחיתות". בריאיון לדקל-סגל בגל"צ הוסיף דרעי כי דבריו של מויאל עונים על ההגדרה של "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו". כשעה לאחר מכן עלה מויאל לשידור והשיב לדרעי בחריפות: "ביקורת מטיפשים זו מחמאה, יש גבול לחוצפה של הטפת מוסר מאיש שישב בבית סוהר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באשר לאמירתו של דרעי לפיה "כל אחד שחושב שהדור לא זכה לגלות את גאונותו אומר דברים שטותיים", השיב מויאל: "גנבת לילדים רעבים, אתה מטיף לי מוסר? שימתח ביקורת עניינית, שיתווכח עם הפרטים שאמרתי ונראה אם הוא יודע היסטוריה".

לדברי מויאל, "משום שאנחנו באנו מתרבות שלא ידענו מה זו דמוקרטיה, אז היינו מקימים פה עוד ממלכה כי זה מה שידענו וצריך להיצמד לעובדות. אנשי דורי גרו במלוכה. האם אתה מעלה על דעתך שהם ייסדו דמוקרטיה? הם מורגלים למלך, מה לעשות".

בניגוד לדברי דרעי, מויאל הצהיר על עצמו כי הוא "אחד הספרדים הכי גאים שיש", והוסיף כי הוא "אוהב את הספרדיות ואת המסורת והכל, אבל אף אחד לא יגיד לי לעצום את העיניים בפני העובדות ההיסטוריות". בהמשך ציין: "איך אני יכול לא להיות גאה? אם אמא שלי שנפטרה לפני כשנתיים היא כלת פרס ישראל בשם עיירות הפיתוח".