ראש עיריית שדרות לשעבר, אלי מויאל, התראיין הבוקר (שני) לתכניתו של מנדי ריזל ברדיו 101.5 FM ותקף את היוזמה לשינוי שמות הרחובות שנקראו על שם יוספטל, שיבא ואחרים - בעקבות הממצאים שעלו מהסדרה "סאלח פה זה ארץ ישראל". "טוב שהאשכנזים קיבלו את הספרדים ולא ההיפך, כי אחרת היינו מקימים במזרח התיכון עוד מדינה ערבית", התבטא מויאל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על רקע ההתבטאויות הגזעניות שנחשפו בסדרת הטלוויזיה, עלתה לאחרונה דרישה לשנות את שמות הרחובות שנקראו על שם בכירים שונים בממשל בשנות ה-50. ראש עיריית שדרות לשעבר טען בריאיון כי המזרחים נאלצו לשלם את המחיר בעקבות מעבר התרבות. "הדור הראשון והשני משלם את המחיר של בניית הארץ, זו גזירת עולם ואיש לא יכול להתנגד לה".

מויאל טען בראיון: "כדאי שנאמר את האמת ונשים מראה מול הפנים שלנו: כמה אוניברסיטאות היו במרוקו? מה ידענו על העולם המתקדם? אם הספרדים היו עולים ראשונים, הייתה פה עוד מלוכה מחורבנת במזרח התיכון".

כשנשאל האם המחיר ששילמו המזרחים היה מוצדק, השיב מויאל: "קיבלנו מדינה, עצמאות ודמוקרטיה. שום עלייה לא הייתה חלקה באמת". התבטאותו מעוררת המחלוקת בראיון גררה תגובה קשה מצד משתתפת אחרת בשיחה שהתעמתה עימו. מנכ"לית "הקשת המזרחית", יעל בן יפת, כינתה אותו "גזען" ו"משת"פ".