"אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר" - הציטוט הזה מגיע מפיו של לא אחר מבנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו. מדהים לא פחות מי שהדברים נאמרו לו: בנו של איש העסקים קובי מימון, ששמו נקשר בעסקת הגז.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השיחה הוקלטה ביציאה של נתניהו יחד עם שני חברים נוספים מבילוי במועדון חשפנות בתל אביב. בין נושאי השיחה היו חשפניות, יצאניות, מתווה הגז - וכן הצורך לשמור על השיחה בסוד. הקבוצה נשמעת שיכורה בחלק מהזמן, כשהמשתתפים מטיחים אמירות מבזות בנהג ומדברים על נשים בצורה משפילה.

בהקלטות נשמע נתניהו הבן אומר לחברו: "אחי, אתה חייב לפרגן לי - אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, נלחם בכנסת בשביל זה". בהמשך הוא מוסיף: "אחי, אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר הצגה, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?". על המשפט הזה חזר נתניהו הצעיר מספר פעמים.

ההקלטות - במהלך סערת מתווה הגז

ההקלטות משמעותיות במיוחד לאור העובדה כי הדברים נאמרו בשנת 2015 - באותה העת בה המדינה סערה סביב מתווה הגז. כזכור, שר האוצר משה כחלון הודיע כי הוא מנוע מלעסוק בנושא בשל קרבתו למימון. כעת מתברר כי מתחת לפני השטח הייתה באותה העת חברות קרובה בין בנו של ראש הממשלה לבנו של מימון.

מימון. אבא שלו "קיבל אחלה עסקה"
מימון. אבא שלו "קיבל אחלה עסקה" | צילום:

הנהג והמאבטח ליוו את הצעירים ברכב השרד - במימון מלא של המדינה, כמובן - בין מספר מועדוני חשפנות ברחוב המסגר בתל אביב באותו ערב שבת בשנת 2015. יש לזכור כי סוגיית אבטחת בנו של ראש הממשלה עלתה לא מכבר לכותרות, כשראש השב"כ לשעבר טען כי המליץ שלא לספק אבטחה מסוג זה.

בנקודה כלשהי במהלך הבילוי התקשרה לשלושה אמו של נתניהו, רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. "אמא שלי מתקשרת, וואי איזה פאדיחה", נשמע נתניהו הבן אומר. הוא ממהר לשנות את נושא השיחה: "בוא תזמין את היפניות אחי, יאללה".

אמירות בעייתיות ביחס לנשים

בנוסף לאמירות הבעייתיות הקשורות למתווה הגז, השמיע נתניהו אמירות קשות נוספות הנוגעות לנשים בכלל ולבת זוגו לשעבר - ששמה הושמט מההקלטות בשל צנעת הפרט - בפרט. בנו של ראש הממשלה נשמע אומר כי הוא "צריך לסדר אותה לחבר'ה - אני סוגר את כל החובות".

מימון הצעיר מתרברב שבזבז 2,400 שקלים במועדון החשפנות. החבר השלישי ברכב - רומן אברמוב, חברו של נתניהו הצעיר שעל פי החשד זכה בזכותו לעבודה אצל המיליארדר ג'יימס פאקר - אומר כי 400 שקלים מתוכם ניתנו לנתניהו "בשביל הזונה". בסיום הבילוי השלושה מדברים על הרצון "להעמיס" מלצרית.

קולו נשמע בהקלטה. רומן אברמוב
רומן אברמוב. נכח גם הוא בבילוי | צילום:

השלושה מביעים במהלך הבילוי חשש מכך שהשיחה ביניהם תדלוף. "שלא ייצא השיחה הזו בחוץ, אלוהים ישמור", אומר אברמוב. "אם ייצא החוצה, אלוהים, זה גיהינום". השלושה אף מתבדחים עם המאבטח ומאיימים עליו. "אם הוא מתפטר, אחי, אנחנו חייבים לרצוח אותו", הם צוחקים. "כשאתה מתפטר תזהר, למה אתה תמות, אחי, חבל על הזמן, חבל על הילדים".

"רכילות זולה ומרושעת, הדברים הוצאו מהקשרם"

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר: "יחשוב כל הורה שצפה בכתבה איך היה מגיב לו כל אמירת סרק של ילדיו הייתה הופכת לכותרת ראשית בערוץ 2, כל יציאה מהבית מושא לתחקיר וכל שיחה יעד להקלטת סתר. רדיפה, שפיכות דמים ושיימינג - כל האמצעים כשרים בעיניכם לפגוע בממשלת הליכוד בראשות נתניהו, גם במחיר פגיעה חסרת מעצורים בבני משפחתו. אינכם בוחלים אפילו בשימוש בהקלטת סתר שנערכה באופן מגמתי ושנעשתה באופן מביש ובלתי חוקי ע"י נהג במשרד רה"מ.

"ברשעות חטטנית כזאת לא סיקרתם אף בן משפחה של שום ראש ממשלה אחר, כולל בני משפחה שהפגינו נגד חיילי צה"ל בזמן מבצע צבאי וזכו כמעט לאפס סיקור. מסע הציד שלכם הגיע לשפל חדש וחסר תקדים עם פרסום הקלטת סתר של דברים שנאמרו בצחוק לפני שנתיים וחצי בין צעירים בבילוי עם אלכוהול. הדברים אינם ראויים לשידור בתכנית של רכילות זולה, לא כל שכן במהדורת חדשות מרכזית.

בלי לערב משפחה - גרסת נתניהו (צילום: חדשות)
משפחת נתניהו | צילום: חדשות

"גורמי האבטחה הם אלה שמחליטים על סידורי האבטחה וההסעה של בניו של ראש הממשלה. כשאתר איראני מפרסם את תמונותיהם של יאיר ואבנר וקורא לחיסולם, כנראה שיש לגורמי האבטחה סיבה טובה לעשות זאת.

"לראש הממשלה אין שום קשר עם קובי מימון, אותו פגש רק פעם אחת לפני כעשר שנים. ראש הממשלה נתניהו העביר את מתווה הגז דווקא משום שרצה להציב תחרות לשדה הגז תמר שבבעלותו של קובי מימון. ראש הממשלה כלל לא ידע על הקשר בין בנו יאיר לבנו של קובי מימון. יאיר כלל לא מצוי בנושא מתווה הגז, ואם דיבר בנושא, ברור שעשה זאת בבדיחות הדעת.

"אין בכוונתנו להתייחס ליתר הרכילות הזולה והמרושעת על קטעי דברים שנאמרו בצחוק לאחר ערב של שתיה, שאינם משקפים כלל את עמדותיו של יאיר, ושהוצאו מהקשרם בהקלטת הסתר המבושלת, המגמתית והלא חוקית. הגיע הזמן שתעזבו את ילדיו של ראש הממשלה ותתמודדו איתו ישירות בקלפי".

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ההחלטה לאבטח את בניו של ראש הממשלה מתקבלת על ידי ועדת שרים בהמלצת ועדה מייעצת, והיא נובעת מהערכת האיומים ומן העובדה שיאיר ואבנר מזוהים בכל העולם משחר ילדותם. לראש הממשלה ולמשפחתו אין שום חלק בסידורי הביטחון הללו. הם גם אינם שותפים בסידורי ההסעה של בניו של ראש הממשלה, שגם הם נקבעים על ידי גורמי הביטחון".