במסגרת חקירת פרשת המתנות (תיק 1,000) המשטרה בודקת גם את הקשר של חברו של יאיר נתניהו עם איש העסקים והמיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר - כך פורסם הערב (רביעי) ב"מהדורה המרכזית". במסגרת החקירה נבדק כיצד הצליח החבר, ללא רקע אקדמי או ניסיון תעסוקתי להתקבל לעבוד אצל פאקר במשכורת של עשרות אלפים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רומן אברמוב, צעיר בשנות ה-20 לחייו הוא איש חיי לילה בתל אביב וחבר קרוב של בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו. לפני כשנתיים הציג נתניהו הצעיר את אברמוב בפני המיליארדר האוסטרלי במסיבה בביתו של פאקר בקיסריה. השלושה יצאו בהמשך לבילויים משותפים בחו"ל ולהפלגות ביאכטה של איש העסקים.

כעבור מספר חודשים מונה אברמוב לתפקיד בכיר בחברתו של פאקר. בכרטיס הביקור של אברמוב מצוין התואר שקיבל: "מנהל פיתוח עסקי" בחברה האוסטרלית CPH שבבעלותו של פאקר. על פי הדיווח, המשכורת של אברמוב עמדה על עשרות אלפי שקלים בחודש, למרות שאין לו רקע רלוונטי קודם.

"רומן זה סיפור של מישהו מיותר בעולם הזה, שמצא מקום נחמד כזה", סיפר איש חיי לילה שמכיר את אברמוב. "הם מחפשים לקנות חברות הייטק בשביל כל מיני גופים בעולם. הוא עוד לא השקיע במשהו מעניין הם מחפשים בנרות. הוא האיש העיקרי שלו פה".

אז איך אברמוב התקבל למשרה? מה הביא בחור צעיר ללא ניסיון, לתפקיד בכיר עם משכורת של עשרות אלפי שקלים אצל מיליארדר אוסטרלי רב השפעה. גם המשטרה התעניינה בקשר הזה.

בעבר פרסם העיתונאי רביב דרוקר בערוץ 10 כי יאיר נתניהו ישן לא מעט בדירתו של פאקר במלון היוקרה רויאל ביץ', על חוף הים בתל אביב. כעת נודע שגם החבר המשותף, רומן אברמוב, שהה בדירה במספר הזדמנויות.

מאז פתיחת החקירה בתיק 1000 הקשרים בין משפחת נתניהו למילארדר פאקר - נותקו. בחודשים האחרונים גם אברמוב עזב את התפקיד המשתלם אצל פאקר. המשטרה כידוע רוצה לתשאל גם את פאקר, אבל במשך חודשים לא מצליחים החוקרים והפרקליטות לתאם איתו חיקור דין בחו"ל.

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה: "מבול ההדלפות המגמתיות נמשך בעיתוי לא מקרי ובשיטה המוכרת: ככל שהטיעון חלש יותר, תדליף חזק יותר. ראש הממשלה בטוח מאוד בעצמו. אחרי שגם המדליפים הבינו שלא יהיה כלום, כי לא היה כלום, הם עובדים לרכילות שאין בה דבר ומנסים בכח למחזר עדויות ישנות. הכל כדי לפגוע בראש הממשלה נתניהו ובני משפחתו. מצער שעל הדרך הם רומסים גם אזרחים שאינם מעורבים בשום דבר. אבל זה לא יעזור. אתם כבר יודעים למה".