נתניהו וחוקרי המשטרה במעון ראש הממשלה בי-ם
תוקפים את המשטרה. פרקליטי נתניהו | צילום: חדשות 2 , קובי גדעון / לע"מ

המלצת המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין שוחד בשני תיקי החקירה, תיק 1000 ותיק 2000, כבר הובילה אותו לשאת הצהרה לתקשורת ולומר שהן תסתיימנה בלא כלום. הבוקר (רביעי), גם פרקליטיו יוצאים למתקפה בכלי התקשורת. פרקליטו של נתניהו, עו"ד עמית חדד, כינה את ההמלצות "מסמך מחורר" וטען כי הסכומים המופיעים בהן "מנופחים ושגויים".

לכל העדכונים על המלצות המשטרה בתיקי 1000 ו-2000:

המשטרה: נתניהו ביקש ולקח שוחד

נתניהו: "ההמלצות מופרכות, לא יהיה כלום"

מוזס: "מאמין שהתיק נגדי ייסגר"

מתקפה נגד העד לפיד: "שטינקר"

גבאי על ההמלצות: תם עידן נתניהו

עמית סגל: המשטרה החליטה ללכת על כל הקופה

סיקור עולמי: "מכה מבישה לראש הממשלה נתניהו"

כחלון על ההמלצות: רק היועץ יקבע

בריאיון לרשת ב' הביע חדד ביקורת על כך שאירועים מסוימים העיבו על האובייקטיביות של החקירה, וציין כי ההמלצות "הן דוגמה מובהקת לעיוות שלם של המציאות". לדבריו, "ראש הממשלה מעולם לא פעל ולא עסק בשום נושא לטובת מילצ'ן, למעט נושא הוויזה".

חדד תמה על כך שהמשטרה הציגה בהמלצות את סכומן של טובות ההנאה שקיבל על פי החשד נתניהו ממילצ'ן בסך מיליון שקלים, ואמר כי המספר "נופח מעבר לכל פרופורציה. זה הרגיש לו כמו חבר שנותן לו סיגרים, זה אף פעם לא הרגיש לו כמו מיליון שקלים".

במקביל התראיין בגל"צ עורך הדין דן אבי-יצחק המייעץ לנתניהו, ובדבריו תקף את חבר הכנסת יאיר לפיד. "הוא נפגע מזה שפוטר על ידי רה"מ, לא הייתי סומך על עדותו", אמר. "הוא לא הצליח בדרך הפוליטית אז הוא מנסה להוריד אותו כך, לא הייתי סומך שידייק בעובדות".

עוד אמר אבי יצחק כי החוקרים "הוציאו כמה דברים, עיוותו אותם, החזירו בכמויות, התעלמו מעובדות ויצרו מסכת כזו של המלצות, זה לא רציני".