ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (שלישי) לראשונה להמלצות המשטרה להעמידו לדין בגין שוחד בשני התיקים - תיק 1000 ותיק 2000. "את כל חיי הקדשתי למען מטרה אחת - להבטיח את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל", אמר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני חש מחויבות עצומה להמשיך להוביל את ישראל בדרך שרוב הציבור מאמין בה, ולכן אני עובד מסביב לשעון לא פעם אל תוך הלילה והשכם בבוקר כשהטלפון האדום מצלצל", אמר. "כך עשיתי עד עכשיו וכך אמשיך לעשות, באחריות, בשיקול דעת, במסירות. אתם יודעים שאני עושה את הכל כשטובת המדינה לנגד עיני - לא בשביל סיגרים מחבר, לא בשביל סיקור עיתונאי, לא בשביל שום דבר. שום דבר לא הסיט ושום דבר לא יסיט אותי ממלאכת הקודש זאת, כולל המתקפות נגדי".

"היום הזה לא שונה מ-20 השנים האחרונות", הדגיש נתניהו. "מאז שנבחרתי לראש ממשלה, כמעט ולא היה יום אחד בו לא הוטחו בי האשמות סרק. תוקפים גם את אישתי וילדיי כדי לפגוע בי. זה כואב לי כי אני אוהב אותם מאוד. בשנים הללו הופעלו לחצים כבירים לפתוח נגדי לא פחות מ-15 בדיקות במטרה להפיל אותי מהשלטון. כולם התחילו בכותרות מפוצצות, חלקן עם המלצות משטרה מרעישות, בדיוק כמו הערב. כל הניסיונות הללו הסתיימו בלא כלום".

המלצה גם נגד מילצ'ן | צילום: החדשות

עוד הוסיף רה"מ כי מכיוון שהוא יודע את האמת, הוא אומר כי גם הפעם הדברים יסתיימו בלא כלום. "ההמלצות ששמענו היום פורסמו כבר לפני למעלה משנה, ומאז הם מוחזרו שוב ושוב", הדגיש. "אני שב ומדגיש עובדה ברורה: להמלצות אין משמעות במשטר דמוקרטי. אני אומר זאת כציון עובדת יסוד בדמוקרטיה שלנו. ישראל מדינת חוק, ועל פי החוק, לא המשטרה קובעת אלא רק הגורמים המשפטיים המוסמכים".

"איך אפשר לומר שפעלתי למען מילצ'ן?"

"להמלצות שפורסמו הערב, מתלווה צל כבד", אמר נתניהו בתגובתו הרשמית. "אי אפשר להשתחרר מהרושם שהן הושפעו מתחושות חסרות בסיס של גורמי חקירה שמאמינים שאני פעלתי נגדם. שביצעו מעקבים נגד חוקרים, שהפעלתי מישהו בלונדון נגד חוקרים. כמובן שמדובר בטענות הזויות ומופרכות לחולטין. אני מבקש שתחשבו אתם מה זה אומר על החקירה ועל ההמלצות, אם מי שחוקר אתכם אומר שתפרתם לו תיק, איך הוא יכול לתת המלצות אובייקטיביות?".

"בנושא הראשון, איך אפשר להתייחס ברצינות לטענה שתמורת סיגרים פעלתי לטובת ארנון מילצ'ן, כשבפועל ההפך הוא הנכון? פעלתי לסגור את ערוץ 10 שהוא מבעליו. אילולא הנחיית היועמ"ש, הערוץ היה נסגר. איך אפשר לומר שפעלתי לטובת מילצ'ן, אם אחד מצעדיי הראשונים כשר אוצר היו לשבור את המונופול של מילצ'ן?. וביחס לחוק מילצ'ן, עוד טענה מופרכת. העובדה שנשאלתי על כך שאלות ספורות אומר המון, אבל אמרתי שמעולם לא פעלתי לטובת מילצ'ן זולת בדבר אחד - הויזה. איך אפשר לבוא בטענות שבשביל סיגרים פעלתי אצל האמריקנים שתוחזר למילצ'ן הויזה שנשללה ממנו?"

עד המפתח - יאיר לפיד | צילום: AP, חדשות

לאחר מכן התייחס נתניהו גם להמלצה בתיק 2000. "איך אפשר לומר שרציתי לפעול לטובתו של מוזס ע"י העברת החוק לסגירת 'ישראל היום', כשגם כאן עשיתי בפועל את ההיפך הגמור", אמר. "הובלתי את ההתנגדות לחוק, הצבעתי נגדו, פיזרתי את הכנסת וסיכנתי את עתידי הפוליטי. לכן מסיבה הזו החוק לא עבר. בניגוד אליי, 43 שרים וח"כים פעלו לטובת מוזס ובשליחותו. הם קידמו את החוק שלו וקיבלו סיקור מחבק ומלטף על ידי 'ידיעות אחרונות'. איך ייתכן שרובם לא נחקרו? איך ייתכן שדווקא נגדי יש המלצות? וכנגד יוזמי החוק אין שום דבר? עולם הפוך".

"אזרחי ישראל, אני לא כאן כדי לעשות לביתי. אם זה היה מניע אותי הייתי מזמן במקום אחר. מה שמניע אותי הוא להבטיח את עתידה של המדינה שלנו. הממשלה שלנו תמלא את ימיה. יחד עם כל שרי הממשלה נמשיך להפוך את ישראל לכוח עולמי עולה. אמשיך להוביל את ישראל באחריות ובנאמנות כל עוד אתם בוחרים בי להנהיג אתכם. אני בטוח שהאמת תצא לאור ואני בטוח שבבחירות הבאות שיתקיימו במועדן, אבחר שוב".

הערב פרסמה המשטרה באופן רשמי את המלצותיה בתיקי החקירה נגד נתניהו, אך עוד קודם המשטרה הודיעה לפרקליטי נתניהו כי ההמלצה היא להעמיד לדין את נתניהו בגין שוחד והפרת אמונים. מההודעה עולה כי נמצאה תשתית ראייתית נגד ראש הממשלה - גם בתיק 1000 וגם בתיק 2000. גם לנוני מוזס ולארנון מילצ'ן נמסרה הודעה על העמדה לדין.