היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התייחס הערב (שני) לחקירת נתניהו ואומר שישקול לפרסם את הקלטות השיחות בינו לבין מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס. בינתיים, פורסמו בחדשות 2 קטעים מהשיחות בין ראש הממשלה למוזס: נתניהו מדבר על "ישראל היום" במונחים של הגבלת מספר עותקים שיודפסו ותקציבי מודעות - בדיוק אותו עיתון שבמסמך רשמי נטען שאין לו שום קשר אליו. השניים שוחחו ערב פיזור הכנסת וכמה ימים לאחר מכן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תמלילי השיחה על צמצום תפוצת "ישראל היום" בין נתניהו למוזס שפורסמו הערב במהדורה המרכזית

מוזס: בוא רגע נחשוב על הפרטים של החוק. זה מתחיל שני שליש...
נתניהו: צריך להגיד לשלדון.
מוזס: צריך להגיד מספר (עותקים של "ישראל היום")... לא "שני שליש".
נתניהו: צריך להסביר מה המספר. לא להוריד לגמרי. לא להוריד שלושה שלישים. להוריד לשני שליש.

שיחות נתניהו מוזס
צילום:

מוזס: כשדיברנו על מספרים זה היה 275 אלף עותקים והיום זה 325 אלף עותקים. אתה מבין למה כל זמן שעובר זה עושה בעיה?... חוזרים למצב שאנחנו דוחים ויותר קשה לפתור. אני מנסה לחשוב, ביום שישי זה 400 אלף עותקים. מנסה לחשוב על פורמולה של כמה עמודי מודעות.
נתניהו: מה, אתה יכול להגביל אותו בעמודי מודעות?
מוזס: ...יש בעיה? מה הבעיה? שיש כאן מודעות ממשלתיות. 30,50,70 אחוז מהמודעות זה המדינה נותנת להם כסף. זה לא תקין. אני אומר לך את זה כהערת אגב אבל אי אפשר הכול יחד.
נתניהו: בסדר, גם זה רשמתי לי. לא נטפל בזה עכשיו.

שיחות נתניהו מוזס
צילום:

מוזס: אני אגיד כמות עותקים ו-X אחוזי תפוסה. "תפוסה" זה מושג בעיתונות. בחינמון מעל כמות עותקים מסוימת אחוז המודעות לא יכול להיות גבוה...ואז הנזק שהוא (גורם) בהורדה של המחיר הוא מוגבל. אנחנו מנסים למצוא ביחד משהו...
נתניהו: אני חושב שמה שנשמע יותר סביר, אני חושב בקול רם... חלילה אני לא...
מוזס: אנחנו מנסים ביחד למצוא משהו...

שיחות נתניהו מוזס
צילום:

מוקדם יותר היום, בישיבת סיעת הליכוד, תקף נתניהו את הפרסומים האחרונים בחדשות 2: "ערב ערב מוקראים תמלולים מסוננים בקפידה. אני כמובן מנוע מלהגיב ולהציג לציבור את התמונה האמיתית שמראה שלא הייתה שום עברה. המסע המתוזמן הזה כולל אנשי תקשורת שהם לא רק עיתונאים, הם גם החוקרים וגם השופטים וגם התליינים. אלו לא שיקולי עריכה אלא עריפה. המטרה היא להפעיל לחץ בלתי פוסק על גורמי אכיפת החוק ועל היועץ המשפטי שיגישו נגדי כתב אישום".

מנדלבליט. אישר את המתווה (צילום: חדשות 2)
מנדלבליט, היום | צילום: חדשות 2

ראש הממשלה הוסיף: "אני רוצה להגיד - בדמוקרטיה מחליפים שלטון בקלפי ולא במסע לחצים מתוזמן. מסע התעמולה הזה נועד להשיג יעד נוסף - להסתיר מהציבור את ההישגים הגדולים של הממשלה. הציבור הישראלי לא קונה את המתקפה הזו. הציבור חכם, רבים מאזרחי ישראל תומכים בנו, אני רואה את זה ומרגיש את זה גם ברשתות החברתיות. הם מבינים בדיוק את המשחק שמשחקים פה והם לא נופלים בפח".