ליברמן. עולה למתקפה (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
"לא נקבל פגיעה בערכי צה"ל". ליברמן | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

יממה לאחר שהודיע כי בכוונתו להפסיק את תקצוב המכינה הקדם צבאית בעלי בתגובה לדברי הרב לוינשטיין נגד גיוס נשים לצה"ל, מבהיר הבוקר (חמישי) שר הביטחון ליברמן כי הוא עומד מאחורי הדברים. "צריך להבין ששירות בנות בצה"ל זה דבר שנהוג מיום הקמת מדינת ישראל", אמר השר בריאיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגל"צ.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול פורסם כי משרד הביטחון ידרוש ממשרד החינוך את הפסקת התקצוב למכינה הקדם צבאית בעלי בעקבות התבטאויותיו של הרב יגאל לוינשטיין נגד נשים לוחמות. למרות הביקורת, המשיך ליברמן בקו התקיף. "מה שאמר הרב לוינשטיין זו פגיעה חמורה במסורת של צה"ל בערכים של צה"ל, וזה לא מתקבל על דעת שמישהו שפוגע בערכים יהיה גם מחנך של נערים שעתידים לשרת בצה"ל", אמר השר. לא נאפשר פגיעה בבנות ישראל".

"גם היום משרתות אלפי בנות בצה"ל ותורמות לביטחון ישראל, כולל בנות דתיות וחרדיות ואין פה שום פגיעה בחינוך היהודי או במסורת היהודית", הוסיף. "הבת שלי בחורה דתיה ושירתה שירות מלא. לא ראיתי שום פגיעה במעמד שלה או בחינוך שלה".

אתמול עקץ שר החינוך בנט את ליברמן על הדברים ואמר כי "נשקול לדון עם שר הביטחון על סגירת מכינת עלי, לאחר שישלים את חיסול הנייה". הבוקר השיב השר ליברמן אש ואמר: "אני לא מבין את הדחף של שרים להתקוטט ולריב כאילו הם לא יכולים להירדם בלילה אם לא רבו עם מישהו בבוקר". 

גם דובר צה"ל האלוף מוטי אלמוז לא נשאר אדיש והגיב לדברים בעמוד הפייסבוק שלו. "על אמירות לא ראויות,לא ראוי להגיב", כתב. "בשעות האחרונות מתפרסמות קריאות להפסיק את שילוב הנשים בצה"ל. אחיי לנשק - אתם טועים, צה"ל של כולם, נשים וגברים: בני הציונות הדתית היקרים המצויים ביחד עם אחיהם החילוניים בכל שורות הצבא ולוחמות דתיות וחילוניות העומדות על משמר ארצינו, חרדים, בני הדתות השונות- החברה הישראלית כולה".

"לא יוציאו דיבתנו", אלמוז (צילום: פלאש 90)
"להשאיר את צה"ל מחוץ למחלוקת". אלמוז | צילום: פלאש 90"כל מטרתנו היא אחת - הגנה על מדינת ישראל, אבטחת שלום תושביה וניצחון במלחמה", הוסיף האלוף. "בכל פעולותינו מטרה אחת - ללכד את שורות הצבא וליצור צבא מאוחד, חזק, ונחוש כדי לעמוד במשימות ואנחנו עושים זאת באחריות וברגישות תוך הקשבה לכלל חלקיה של החברה הישראלית. השאירו את צה"ל מחוץ למחלוקת".