"הגיע זמנך ללכת". השרה רגב (צילום: אלכס קולומיסקי, פלאש 90, חדשות)
צילום: אלכס קולומיסקי, פלאש 90, חדשות

סערת חילול השבת - קרב הגרסאות: לאחר שבמענה לביקורת שהוטחה בו, טען ראש הממשלה נתניהו כי שרי הליכוד הגיעו אליו מיוזמתם, שרת התרבות מירי רגב שנכחה בפגישה טענה כי היתה זו התייעצות פורמלית שראש הממשלה עצמו זימן. "כאדם פרטי אני כן נוסעת בשבת", הבהירה רגב.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אכן הייתה פגישה, היא הייתה לקראת צאת שבת - ולא באמצע היום או בבוקר", סיפרה שרת התרבות בריאיון לניב רסקין בגלי צה"ל. "אבל כבר אמרתי בעבר: אני מסורתית, אני מעולם לא הולכת לאירועים ממלכתיים בשישי-שבת ולכן לא הלכתי לפתיחת האולימפיאדה וכל אירועי תרבות שמזמינים אותי. ראש הממשלה אמר שהוא מתנצל על זה ושזה לא יחזור להבא".

דוד ביטן ובנימין נתניהו (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
נתניהו נפגש עם בכירים בליכוד | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

רגב התייחסה להחלטתה לא לנכוח בטקס הפתיחה של אולימפיאדת ריו 2016, מאחר שהדבר חייב אותה לחלל שבת. "לא אשתתף בטקס הפתיחה של האולימפיאדה, המחייב אותי לחלל את השבת בתפקידי כנציגת מדינת ישראל", הודיעה רגב בזמנו.

שרי הליכוד נפגשו בשבת - החרדים זעמו

אתמול כינס נתניהו התייעצות דחופה עם בכירים בליכוד בעקבות המשברים בקואליציה ויצר משבר חדש - הפעם מול החרדים, שזעמו על חילול השבת. יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני שוחח עם אנשי ראש הממשלה ואמר כי זה לא מתקבל עלה הדעת וסגן השר פרוש הגדיר את הפגישה "חציית קו אדום". נתניהו הבטיח כי אירוע כזה לא יחזור על עצמו.

גפני אמר כי פגישת בכירי הליכוד בנושא שאיננו פיקוח נפש בעיצומו של יום השבת חמורה מאוד וחסרת תקדים והבהיר כי זה לא מתקבל על הדעת - גם אם מדובר בהתייעצות לא רשמית. חברו לסיעת יהדות התורה סגן השר מאיר פרוש היה אף תקיף יותר: "התנהלותו של נתניהו תוך חילול השבת עוברת כל גבול. כינוס של שרים בביתו ביום השבת זה חציית קו אדום. נתניהו מאבד את האמון שלנו בו, כאשר הוא מזלזל בכל הקדוש לנו".

אריה דרעי, ארכיון (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
דרעי מחה | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי שוחח אמש עם נתניהו ומחה בפניו על חילול השבת שנגרם בעקבות ההתייעצות שכינס: "לא מדובר בנושא שהוא פיקוח נפש. לא יתכן שתגרום לחילול שבת בפרהסיה על ידי הממשלה עצמה".

נתניהו הגיב לביקורת של החרדים, הסביר שהגיעו אליו כמה שרים וכי הוא עצמו איננו מחלל את השבת והבטיח שאירוע כזה לא ישוב.

בפגישה המדוברת דן נתניהו עם יו"ר הקואליציה ועם שרי הליכוד המקורבים אליו: מירי רגב, יריב לוין וצחי הנגבי, באי קיום הסכמים קואליציוניים מצד השותפות בממשלה בנושא התקשורת ובנושאים אחרים. הלך הרוח בפגישה בין בכירי הליכוד היה שהמצב הנוכחי לא יכול להימשך.