"שקלו את חוק ההסדרה" (צילום: רויטרס)
באן קי מון. "השתמש בכוח הארגון" | צילום: רויטרס

קבוצה של תושבים מדרום הארץ, הפועלים תחת השם "קול אחר", שיגרו אתמול (חמישי) מכתב לשגריר האו"ם באן קי מון בבקשה שיסייע לפתרון המשבר ההומניטארי ברצועת עזה. "נואשנו מפניות חוזרת לממשלתנו להסיר את המצור המתמשך מעל עזה, מצור שכולא כ-1.8 מיליון בני אדם בתוך רצועת אדמה קטנה", כתבו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"במהלך השנים שלחנו אינספור מכתבים ועצומות לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשרי ממשלה ולחברי כנסת", הבהירו האזרחים, "הדגשנו כי המצור מהווים פצצה מתקתק לכולנו, והבענו דאגה עמוקה על היעדר איכות חיים ברצועת עזה: 80% מהאוכלוסיה בעזה זקוקה לסיוע בינלאומי".

"שלוש המלחמות - עופרת יצוקה, עמוד ענן וצוק איתן - הותירו אחריהן, מלבד הרוגים ופצועים, גם אזרחים מצולקים נפשית. הפגיעה הפיזית והפסיכולוגית שמלחמות אלה גרמו לישראלים היא קשה ומתישה", המשיכו התושבים.

"הפגיעה הפסיכולוגית קשה מנשוא" (צילום: חדשות 2)
"הפגיעה הפסיכולוגית קשה מנשוא" | צילום: חדשות 2

לדברי כותבי המכתב, "פניותינו החוזרות והנשנות לממשלתנו לא זכו להתייחסות כלשהי. עזה ממשיכה להידרדר אל קטסטרופה, ואנו בישראל לא מקבלים שום אות של תקווה או שינוי. גם הדרג המקצועי במערכת הביטחון מזהיר מפני הבאות אם לא ננקוט צעדים לסייע לתושבי עזה לשפר את תנאי חייהם הבסיסיים באופן מיידי", הדגישו.

"אנו פונים אליך ולשאר המדינות החברות באו"ם, בכל לשון של בקשה, להשתמש בכוח שיש בידי הארגון שאתה עומד בראשו, כדי להניע את ממשלתנו להפסיק את המצור ולקדם מדיניות הומניטרית ומוסרית אשר תפיח תקווה באנשים משני צידי הגבול", סיכמו. "שום אדם לא צריך לשאת את מחירן של מלחמות ומעשי איבה נוספים. אף אדם, בלי קשר להשתייכותו הלאומית, לא צריך לחיות ללא מים ראויים לשתייה, חשמל, תעסוקה או דיור. כולנו, בני אנוש משני צידי הגבול, ראויים לחיים של כבוד ולזכויות בסיסיות".