"אלוהים יבוא עמך חשבון": ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) לא נשאר חייב לאיימן עודה, שכינה אותו בחודש שעבר "רוצח", והיום (שני) השיב לו על דוכן המליאה: "איימן עודה מכריז שבכנסת יושבים רוצחים, וועדת האתיקה מסתפקת בנזיפה חמורה בו. אני מצטער, ועדת האתיקה אינה פינת הליטוף של הכנסת - עליה להרתיע ח"כים סוררים. ככה לא בונים הרתעה". ראש השב"כ לשעבר דיכטר לא הסתפק בכך והפנה אמירות חריפות כלפי עודה - בהן "אלוהים יבוא עמך חשבון, בבוא היום בשערי הגיהנום יקבלו את פניך יאסין ורנטיסי ושקאקי וימנו אותך לראש הבית שלהם - את מבחן הקבלה שלהם כבר עברת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

דיכטר התייחס בדבריו להאשמות של עודה כלפיו ואמר כי "עודה הצהיר בכנסת והן בריאיון טלוויזיה שיש ח"כים רוצחים ששלחו רוצחים לרצוח את ערפאת ואת השיח יאסין ואת רנטיסי. קשה לך איימן לומר את האמת, האמת שקובעת שיאסין היה רב מחבלים וכך גם רנטיסי. שניהם אחראים לרצח מאות ישראלים ופלסטינים". דיכטר ציין כי גם ערבים ישראלים נפצעו בפיגועים שיזמו יאסין ורנטיסי, בהם הפיצוצים במסעדות בחיפה "בהם נהרגו גם ערבים נוצרים ומוסלמים לצד יהודים ודרוזים. מה בדיוק אמרה לשונך אחרי הפיגועים האלה? כלום".

הח"כ מהליכוד הוסיף והאשים את עודה בשקרים: "אם היית אומר אמת היית נאלץ לברוח לקצה העולם מחשש מנקמת חמאס וארגונים אחרים. על הרבה פחות מכך ברח מכאן עזמי בשארה. בחרת ללכת בדרך השקר, השקר הגס. אבל זכור איימן - לשקר יש חבל קצר". לדברי דיכטר, ההאשמה לפיה ישראל רצחה את ערפאת היא שקר ו"חיסולם של רנטיסי ויאסין היה סיכול טרור על פי רצון האל. איך לא רעדו לך השפתיים כשהאשמת אותי וח"כים אחרים ברצח של רב מחבלים כמו רנטיסי?"

לפני שבוע: ועדת האתיקה נזפה בעודה

"כל מדינות ערב הכריזו שחיזבאללה הוא ארגון טרור, אבל אצלך הרוצחים האלה שרוצחים חצי מיליון ערבים בסוריה, אצלם אתה צדיק ואצלך הם צדיקים", סיכם דיכטר - שדבריו זכו לקריאות ביניים רבות. "אמירות קיצוניות שקריות לא מתאימות לכאן איימן. הפעם לשונך בגדה בך איימן".

עודה הגיב בתום הנאום לדבריו של דיכטר: "הוא בעצמו לא הכחיש, הוא אמר שכן הוא ביצע וכן שלח אנשים - אני מתנגד לכל פעולה שהיא חלק מהכיבוש הארור הזה, שהוא פוגע ישירות בעם הפלסטיני אבל הוא גם פוגע בחברה הישראלית, לכן צריך לשחרר את שני בני העמים מהכיבוש הזה. זו העמדה שלי, אנחנו נבחרנו על המשנה הזו ואנחנו נמשיך להוביל את הדרך הזו שתטיב עם כל האזרחים במדינה".

לפני שבוע החליטה ועדת האתיקה של הכנסת החליטה לנזוף בעודה נזיפה חמורה, לאחר שכינה את דיכטר "רוצח" במהלך ריאיון בתוכנית "שש עם" עודד בן עמי. "זו אמירה בלתי נסבלת, בלתי מתקבלת לא כשהיא נאמר על ידי אזרח בישראל ובטח שלא על ידי חבר כנסת", כתב דיכטר לאנשי ועדת האתיקה כשהגיש את הקובלנה נגד עודה. הוועדה שדנה בקובלנה החליטה כי אכן מדובר בעבירה על תקנון האתיקה, אך בשל חסינותו והעדר העבר המשמעתי של עודה, ניתן להסתפק בנזיפה חמורה.

"הוועדה מבקשת לפנות לחברי הכנסת ולבקש מהם להימנע משימוש בביטויים כמו 'רוצח', 'נאצי' ו-'מחבל' כלפי עמיתיהם שכן אמירות כאלה עוברות על הקוד האתי ועלולות לגרור סנקציות משמעותיות", כתבו חברי הוועדה בפסיקתם.

הדברים שהטיח עודה בח"כ דיכטר נאמרו על רקע ההצבעה בוועדת החוקה על "חוק ההשעיה", לפיו יהיה ניתן להשעות חבר כנסת אם הביע תמיכה בטרור. איש הרשימה המשותפת התרעם על ההחלטה לאשר את החוק והתעמת עם יו"ר ועדת החוקה בתכנית "שש עם" עודד בן עמי.

"לא ייתכן שנשק ההשעיה מופנה כלפי חברי הכנסת ממפלגתו - ובהם זועבי, זחאלקה וגטאס שנפגשו עם משפחות מחבלים" טען אז עודה. "נטפלים לחברי הרשימה המשותפת בזמן שאנשים שרצחו ערבים במו ידיהם נמצאים בממשלה ובכנסת".