לשון המאזניים מסרב להתחייב: הלילה (שלישי) הגיב כחלון בשמחה לתוצאות המדגם, בו קיבלה מפלגתו עשרה מנדטים. כחלון, שהמלצתו על נתניהו או הרצוג עשויה להטות את הכף, אמר כי ימליץ "על מי שיילך בדרך החברתית שלנו". למרות משקעי העבר עם הליכוד, בהם קריאות ה"בוגד" שהושמעו לעברו והקלטת שהופצה לפני פתיחת הקלפיות, כחלון לא פסל ישיבה עמם בממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו הקמנו את מפלגת כולנו כמפלגה חברתית-כלכלית, ומי שיילך איתנו שם אנחנו נהיה - כך אמרתי כל הקמפיין", אמר כחלון מחוץ לביתו בחיפה. כחלון שוחח עם נתניהו ועם הרצוג, והודיע להם כי יחליט על מי להמליץ רק לאחר פרסום תוצאות האמת. 

"שניהם ביקשו לדבר איתי, לא פיתחתי שיחה ואמרתי בכנות שאני מחכה לתוצאות האמת. לא דיברנו מעבר לשיחת נימוסים", הוסיף כחלון. "אני אשב בממשלה חברתית שתתן מענה לדיור. אלו בחירות כלכליות-חברתיות. אני מאוד מרוצה מהתוצאה, עשרה מנדטים. קצת חבל שהמפלגות הקטנות כמעט התרסקו ואין מעמד ביניים, אבל זו התוצאה".

"לעולם לא אשכח מאיפה באתי"

לאחר מכן נשא כחלון דברים בפני פעיליו במטה המפלגה: "אתם יצאתם איתנו למסע הזה - הוא היה קצר יחסית, אבל תובעני, מעייף מתיש וכולנו עמדנו בו בגאווה, בגב זקוף מול כל הקשיים. יש לנו אחריות במתכונת הזאת שאנחנו מציגים: מפלגה שהולכת לטפל באנשים שזנחו אותם הרבה מאד שנים".

"הבאתם הישג מדהים - הערב הזה הוא ערב של תקווה. זאת מערכת בחירות היסטורית - לראשונה מערכת בחירות עסקה בבעיות היום-יומיות. זה הזמן לאחד. זה לא הזמן לפילוגים. סלחתי על כל ההכפשות וההשמצות. זה הזמן לאחד ולחבר מחדש וזה מה שאנחנו רוצים. אנחנו רוצים למצוא את המכנה המשותף שמחבר אותנו יחד לעם אחד". ברמז לעתיד אמר כחלון "לעולם לא אשכח מאיפה באתי ולא אאבד את הכיוון לאן אני הולך".

כחלון כתב מילות עידוד לתומכיו גם בעמוד הפייסבוק שלו: "המסע אליו יצאנו הביא אותנו לפגישה מרתקת עם הבוחר הישראלי ולהישג יוצא דופן. המסע שלנו ממשיך אל הפיוס, איחוי הקרעים והבראת החברה הישראלית. ישראל שלנו חייבת לחזור לידיהם של הישראלים, הזוגות הצעירים, המשפחות, ההורים שלנו ואלה שזקוקים לנו יותר מכל - בעלי הצרכים המיוחדים והנכים. היום ישראל מתחילה לחזור לעצמה - אנחנו התחייבנו. יש לנו את האומץ לזכור מהיכן באנו ולאן אנו הולכים".