נתניהו והרצוג ראש בראש
קרב ראש בראש | צילום:

בחירות 2015: בשעה 22:00 בדיוק נסגרו הקלפיות בכל רחבי הארץ. על פי מדגם חדשות 2 שערכו מינה צמח ומנו גבע, הליכוד בראשות נתניהו מוביל על המחנה הציוני בראשות הרצוג במנדט אחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי המדגם זוכה הליכוד ל-28 מנדטים, המחנה הציוני ל-27, הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים, יש עתיד עם 11, כולנו בראשות כחלון עם 10, הבית היהודי עם 8, ש"ס עם 7, יהדות התורה עם 6, מרצ עם 5, ישראל ביתנו עם 5 ויחד של אלי ישי לא עוברת את אחוז החסימה.

תוצאות המדגמים
תוצאות המדגמים | צילום:

יושב ראש כולנו משה כחלון, שזכה הערב לשיחות טלפון מנתניהו ומהרצוג, הדגיש בשיחה עם חדשות 2 כי טרם החליט במי מהם לתמוך. "אמליץ על מי שיילך בדרך החברתית", אמר. "שניהם ביקשו לדבר אבל לא פיתחתי שיחה ואמרתי בכנות שאני מחכה לתוצאות האמת. לא דיברנו מעבר לשיחת נימוסים". גם יושב ראש יהדות התורה יעקב ליצמן הדגיש כי מפלגתו לא נמצאת בכיס של אף אחד מהמועמדים: "מחר תתכנס מועצת גדולי התורה והם יחליטו מה לעשות".

ראש הממשלה נתניהו אף התקשר הערב ליושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט. "השר בנט בירך את ראש הממשלה על ניצחונו", נמסר מהליכוד. "הם סיכמו להתחיל משא ומתן מואץ להקמת ממשלה לאומית ולפעול בשיתוף פעולה לעמן ביטחון מדינת ישראל ועם ישראל".

חגיגות במטה הליכוד | צילום: עודד קרני, mako

בנט, שהמדגמים חוזים למפלגתו ירידה משמעותית בכוחה, נשא הערב דברים בפני פעילי המפלגה. "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה, אנחנו רצים למרחקים ארוכים", אמר. "אני גאה באנשי הציונות הדתית".

חגיגה מהוססת במחנה הציוני
חגיגה מהוססת במחנה הציוני | צילום: בני דויטש mako

יושב ראש ש"ס אריה דרעי הודה הלילה לפעילי המפלגה לאחר מערכת בחירות רוויה ביצרים. "זו הייתה מערכת הבחירות הקשה ביותר שעברנו", אמר. על המדגמים שחוזים שאלי ישי לא יעבור את אחוז החסימה אמר דרעי: "אני לא שמח לאידו של אף אחד, אבל הוא גרם לנו נזק אדיר".

אביגדור ליברמן, שמפלגתו עוברת את אחוז החסימה על פי המדגמים, הבהיר כי יסכים לשבת בממשלה בראשותו של בנימין נתניהו. "אנחנו נשב ונתייעץ, אנחנו לא ממהרים לשום מקום", אמר. "הייתה מערכה קשה אבל אי אפשר לדבר על שום מפלה".

כחלון צופה במדגם
לשון המאזניים. כחלון צופה במדגם | צילום:יושבת ראש מרצ זהבה גלאון, שחששה כי מפלגתה לא תעבור את אחוז החסימה, בירכה על התוצאות המסתמנות. "מרצ עשתה את זה כנגד כל הסיכויים", אמרה. "אני קוראת להרצוג לנסות להקים ממשלת מרכז-שמאל ולא ללכת לממשלת אחדות. נתניהו צריך ללכת הביתה".

שיעור ההצבעה הסופי בבחירות עומד על 71.8% - כך על פי נתוני ועדת הבחירות המרכזית. מדובר בנתון הצבעה גבוה בכ-4% לעומת הבחירות שנערכו לפני כשנתיים.