בנט. שר הביטחון הבא? (צילום: פלאש 90, חדשות)
מפלגה לא "יהודית"? בנט | צילום: פלאש 90, חדשות

אלה לא ציונים - ואלה לא יהודים? הבחירות מתקרבות, המאבקים בין המפלגות השונות נמשכים - והפעם: אחרי שבבית היהודי עתרו בבקשה לשנות את שם המחנה הציוני בנימוק של "אנטי ציונות" - במחנה משיבים בעתירה משלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תומכי "המחנה הציוני" המשתייכים לציונות הדתית עתרו היום (ראשון) לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה לשנות את שמה של מפלגת "הבית היהודי". הנימוק: המפלגה פועלת בניגוד גמור לערכי היהדות - כך לטענתם.

אין תמונה
פעל בניגוד לנביא ישעיהו? השר אריאל"שמה של מפלגת הבית היהודי מטעה את הציבור וגורם לאזרחים תמימים לחשוב כאילו הבית היהודי מייצג את ערכי היהדות ומהווה בית לאלו המאמינים בערכי הדת שלנו - ולא כך", כתבו העותרים ואף פירטו מספר מהלכים שהגדירו "אנטי יהודיים", שלדבריהם המפלגה הייתה אחראית להם בכנסת האחרונה.

"השר אריאל מכר לישיבות, עמותות וגופים שונים מאות ואלפי דירות השייכות לדיור הציבורי ומיועדות לעניים ועבר על קריאה מפורשת של הנביא ישעיהו", כתבו.

"בנט וחבריו - כמו סיכה שבורה שמחזיקה כיפה על קרחת"

בנוסף טענו כי בבית היהודי "מלינים שכר לפעילים ולספקים שונים מזה זמן רב" וכי מדובר למעשה באיסור המופיע בתורה: "ביומו תתן שכרו". עוד נימקו העותרים כי חבר המפלגה בצלאל סמוטריץ' ערך במקביל למצעד הגאווה את 'מצעד הבהמות' ובכך הלבינו את פני חבריהם ברבים.

העשירייה הראשונה של הבית היהודי
העשירייה הראשונה של הבית היהודי | צילום:"נפתלי בנט וחבריו לרשימה, כמו סיכה שבורה המנסה להחזיק כיפה על קרחת, הוא סמן לאותה ריקנות אידאולוגית שלא רק שאינה מבינה את מהות התורה היהודית, אלא יוצאת במישרין נגד היהדות ואף נגד האבות המייסדים של המפלגה שלהם", סיכמו העותרים. "על כן, השם שנבחר למפלגה מטעה את הבוחרים לחשוב כאילו מייצגת המפלגה את הדת והעם היהודי".

"אין במחנה הציוני שום דבר ציוני"

בשבוע שעבר עתר רונן שובל, מס' 16 ברשימת הבית היהודי לכנסת ה-20, ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית בדרישה לשנות את שמה של הרשימה המשותפת למפלגת העבודה ומפלגת התנועה.

"לאור התבטאויות אנטי ציוניות חוזרות ונשנות של מועמדים מטעם מפלגות העבודה והתנועה, אשר מתמודדים לכנסת ה-20 ברשימה משותפת תחת השם 'המחנה הציוני', מתקיימת הפרה בוטה של סעיף לחוק הבחירות האוסר על רשימת מועמדים לשאת כינוי אשר עלול להטעות את הציבור", טען שובל בעתירתו.

"השעה לצאת לקרב על עתיד ישראל". לבני
במחנה הציוני לא ציונים? הרצוג ולבני | צילום:

שובל אף שב וציטט את חברי המחנה הציוני - ח"כ סתיו שפיר ("התקווה הוא שיר גזעני"), הפרופסור יוסי יונה ("צריך לאחד אם יום הנכבה עם יום השואה ויום הזיכרון") ושדרן הרדיו המיתולוגי זוהיר בהלול ("הזהות הפלסטינית שלי חזקה מזו הישראלית") - כפי שנהג לעשות בימים האחרונים יו"ר מפלגתו נפתלי בנט בהזדמנויות שונות.

"העותר סבור כי השימוש במונח 'המחנה הציוני' לתיאורה של רשימה אשר מתמודדים בה אנשים אשר אינם רואים בעצמם ציונים, סבורים שההמנון גזעני, קוראים לאיחוד יום השואה עם יום הנכבה ואף רואים בעצמם פלסטינים - מהווה הטעיה של ציבור הבוחרים ורמיסה גסה של סעיף 61(ו) לחוק הבחירות", הוסיף שובל. "אין מדובר במחנה ציוני, כי אם במחנה אנטי-ציוני".