חדשות 2 למתמודדים: בואו לעימות
"תהום פעולה". לבני, נתניהו והרצוג | צילום:

"תהום אידיאולוגית פעורה כיום בין הליכוד לבין בוז'י, ציפי ורשימת מפלגת העבודה על חבריה האנטי-ציונים" - כך הצהיר הערב (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו, בתגובה לחשש שהביע יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט שמא יצרף ראש הממשלה את מפלגת המחנה הציוני לקואליציה - על חשבון מפלגתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי נתניהו, אין בסיס לחששותיו של בנט, שכן בכוונתו להרכיב קואליציה בשיתוף עמו. "הודעתי שהבית היהודי הם השותפים הטבעיים שלנו ויישבו בממשלה שאקים - ממשלת ליכוד רחבה וחזקה", הוסיף ראש הממשלה.

על אף הביטחון שהביע בנט לפיו נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא, הבהיר האחרון כי במידה והליכוד לא יזכה בכמות המנדטים הרצויה בבחירות, ספק אם הוא יהיה ראש המפלגה שירכיב את הקואליציה. "אם הליכוד לא יהיה מספיק גדול אין שום ביטחון שהרכבת הממשלה תוטל עליי", הדגיש נתניהו. "אם הליכוד לא יהיה מספיק גדול, ייתכן שתקום ממשלת שמאל. הבחירה הפעם היא ליכוד גדול, או ממשלת שמאל".

צפו בקטע מהריאיון עם בנט (צילום: חדשות 2)
חושש. בנט | צילום: חדשות 2

בנט בריאיון לחדשות 2 : חושש להישאר מחוץ לממשלה

תגובתו של ראש הממשלה מגיעה לאחר שבריאיון למהדורה המרכזית התייחס בנט לאפשרות שנתניהו ישאיר אותו בחוץ ביום שאחרי הבחירות. "אני חושש שידלגו עלינו, שיתקשרו ללבני ולהרצוג", אמר הערב.

"אין לי שום עניין לתקוף את המחנה הלאומי, אבל קריטי שאנשים יבינו: השאלה היא אם רוצים ממשלה של השמאל עם נתניהו או ממשלה שלי עם נתניהו", הוא הבהיר. "נתניהו הוא ראש הממשלה הבא. כולם יודעים. מה שיקרה, אם יכניסו את לבני פנימה, היא לא מוכנה לשבת איתנו. זה או ציפי או אנחנו".