יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, חושש שנתניהו ישאיר אותו בחוץ ביום שאחרי הבחירות. "אני חושש שידלגו עלינו, שיתקשרו ללבני ולהרצוג", אמר הערב (ראשון) בריאיון למהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין לי שום עניין לתקוף את המחנה הלאומי, אבל קריטי שאנשים יבינו: השאלה היא אם רוצים ממשלה של השמאל עם נתניהו או ממשלה שלי עם נתניהו", הוא הבהיר. "נתניהו הוא ראש הממשלה הבא. כולם יודעים. מה שיקרה, אם יכניסו את לבני פנימה, היא לא מוכנה לשבת איתנו. זה או ציפי או אנחנו".

באשר להיחלשות של הבית היהודי, על פי הסקרים האחרונים, בנט ניסה להרגיע. "התאוששנו", הוא אמר. "היום יש כבר סקר שמעלה אותנו ל-14, וזה בסדר, יש עליות ויש ירידות. אנחנו תמיד רוצים להיות חזקים מאוד, ולכן גם יצאנו עם קמפיין חדש ועם המסר שנדרוש את תיק ביטחון הפנים, כדי לתת אותו לאיילת שקד".

"אני לא מבקש תיק בשביל עצמי", הבהיר בנט, "אבל על דבר אחד לא ויתרתי: על הביטחון עצמו. השוטרים הם בסדר, אבל הניהול הוא רע. הניהול הממשלתי והמדיני. תמיד דרשתי לעבור מאסטרטגיה של הגנה להתקפה. אנחנו צריכים להתקיף את האויב".

השרה הבאה לביטחון פנים? שקד (צילום: חדשות 2)
השרה הבאה לביטחון פנים? שקד | צילום: חדשות 2

"לא אומר שכל הערבים גנבים, אין בי טיפת גזענות"

בנט, שאמר היום בכנס מול תלמידים כי "מי שניסה לטייל בנגב בשנים האחרונות יודע שהוא לא יכול להשאיר אוטו ליד המכתש הקטן, או ליד אחד הנחלים כי בוודאות יפרצו לתוך האוטו ויגנבו", מכחיש כי מאחורי דבריו עומדת השקפה גזענית. "אני לא אומר שכל הערבים גנבים", טען בנט בריאיון לחדשות 2. "לא היה שר כלכלה שפעל יותר ממני למען חיבור ערבים וערביות לתעסוקה. אני גאה בזה. אין בי טיפת גזענות".

בנט התייחס גם לסערת הנאום הצפוי של ראש הממשלה נתניהו בקונגרס והביע תמיכה במהלך. "ראש הממשלה נוסע לקונגרס בשביל למנוע עסקה רעה מאוד", הוא אמר. "מה שצריך להגיד לראש הממשלה אני אומר לו ישירות. אבל לו אני ראש הממשלה, אני הופך עולם, כולל לנסוע לארה"ב. אני לא אתקוף את ראש הממשלה. אני שר בממשלה ואני מגבה בצורה מלאה את המדיניות שלו".

בסיכומו של הריאיון עדכן נפתלי בנט במצבו הבריאותי של אחד מבכירי החברים במפלגתו, אורי אורבך. "אורי לא במצב טוב", הוא אמר. "אני לא רוצה להרחיב מעבר לזה, לבקשת משפחתו. אבל אנחנו מתפללים לשלומו ואני מבקש מכל עם ישראל להתפלל יחד איתנו".

"מתפללים לשלומו". אורבך, ארכיון (צילום: ערוץ הכנסת)
"מתפללים לשלומו". אורבך, ארכיון | צילום: ערוץ הכנסת

מהליכוד נמסר בתגובה לדבריו של בנט: ״ראש הממשלה הבהיר כי לא ירכיב ממשלה עם מפלגות השמאל וכי הבית היהודי יישב בממשלתו. אבל אם הליכוד לא יהיה מספיק גדול - אין שום ביטחון שהרכבת הממשלה תוטל על בנימין נתניהו״.