"הפעולה בג'נין היא חלק משורה של פשעים שישראל מבצעת מדי יום כדי להסית את מהלך הדברים ממסלולם" - כך הגיב היום (שבת) יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן לפעולת צה"ל לפנות בוקר בג'נין, שבה נהרגו שלושה פלסטינים במהלך מעצר מבוקש מהחמאס. שני לוחמי ימ"מ, שנפצעו קל בחילופי האש שהתפתחו במקום, פונו לבית החולים רמב"ם בחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך פגישה של הוועד המרכזי של תנועת פת"ח גינה אבו מאזן את פעולות כוחות הביטחון הישראלים והבהיר: "לא נקבל ולא נסבול בשום אופן פעולות ברבריות כאלה שמבצע הצבא הישראלי".

יו"ר הרשות התייחס גם להמשך המשא ומתן עם ישראל ולסוגיית שחרור האסירים. "אנחנו מצפים לסבב הרביעי של שחרור האסירים, שעליו הוסכם עם ישראל בשיתוף עם האמריקנים. אם לא ישוחררו האסירים בסבב זה, זאת תהיה הפרה מוחלטת של ההסכם ועל כן זה ייתן לנו את הזכות לפעול בצורה שאנחנו רואים לנכון לפעול בה. אנחנו עוקבים מקרוב אחר ההתפתחויות בימים הקרובים".

הבית בו התחבא המחבל (צילום: רויטרס)
הבית בו התחבא המחבל | צילום: רויטרס

המחבל נהרג, שני לוחמי ימ"מ נפצעו

במהלך פעילות כוחות ימ"מ ושב"כ הלילה במחנה הפליטים בג'נין למעצר מבוקש החשוד בתכנון פעולות טרור נגד אזרחים וחיילים ישראלים פתח המחבל באש לעבר הלוחמים. הוא התבצר באחד הבתים במחנה והמשיך לירות דרך החלון.

כוחות הימ"מ החלו בביצוע נוהל "סיר לחץ", שבמהלכו נורו מספר טילי לאו לעבר הבית. הלוחמים הצליחו להרוג את המחבל המבוקש ובמהלך חילופי הירי נפגעו קל שלושה מהם, שפונו לבית החולים רמב"ם. כלב תקיפה של הימ"מ שהשתתף במבצע נהרג מאש המחבל. לחילופי הירי הצטרפו חמושים פלסטינים נוספים וצעירים שהשליכו בקבוקי תבערה ואבנים. שניים מהם נהרגו ושמונה נפצעו קל.

המחבל שנהרג הוא חמזה אבו אל-היג'א, בן 22, שלמרות גילו הצעיר היה מבוקש על ידי ישראל במשך מספר שנים. את המודיעין למבצע הביא השב"כ שהצליח למצוא את מיקומו המדויק ולאתר אותו במחנה הפליטים.

הלוויית ההרוגים בג'נין (צילום: רויטרס)
הלוויית ההרוגים בג'נין | צילום: רויטרס

יעלון: "פעילות צה"ל הצילה חיים"

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, התייחס הבוקר לפעילות צה"ל, הימ"מ והשב"כ במחנה פליטים בג'נין ואמר כי היא הביאה לסיכול של פעולת טרור שתוכננה נגד ישראלים.

"פעילות לוחמי ימ"מ, שב"כ וצה"ל במהלכה פגעו הלילה בחוליית מחבלים במחנה הפליטים ג'נין היא סיכול חשוב שמנע פיגוע טרור שתוכנן והיה אמור לצאת לפועל נגד מטרות ישראליות, ובכך למעשה הציל חיים", נכתב בהודעת שר הביטחון.

יעלון הוסיף ושיבח את "פעילות הכוחות הנחושה והמקצועית בשטח מורכב ללחימה" ואיחל החלמה מהירה לשני פצועי הימ"מ באירוע.

מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, ביקר הערב בבית החולים את לוחמי הימ"מ שנפצעו. ״הפגנתם אומץ לב, מקצועיות ונחישות יוצאת דופן", אמר יעקב לחיילים והוסיף: "בפעילות זו, שמצטרפת לרבות אחרות, מנעתם מארגוני הטרור להשיג את מבוקשם והוכחתם שידה הארוכה של כוחות הביטחון תשיג אותם".