"כשנחתים קווים אדומים אנו פועלים", יעלון (צילום: חדשות 2)
הפעולה בג'נין מנעה פיגוע. יעלון | צילום: חדשות 2

פעולת צה"ל מנעה פיגוע: שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, התייחס הבוקר (שבת) לפעילות צה"ל, הימ"מ והשב"כ במחנה פליטים בג'נין במהלכה נהרגו שלושה פעילי טרור פלסטינים ואמר כי היא הביאה לסיכול של פעולת טרור שתוכננה נגד ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 "פעילות לוחמי ימ"מ, שב"כ וצה"ל במהלכה פגעו הלילה בחוליית מחבלים במחנה הפליטים ג'נין היא סיכול חשוב שמנע פיגוע טרור שתוכנן והיה אמור לצאת לפועל נגד מטרות ישראליות, ובכך למעשה הציל חיים", נכתב בהודעת שר הביטחון.

יעלון הוסיף ושיבח את "פעילות הכוחות הנחושה והמקצועית בשטח מורכב ללחימה" ואיחל החלמה מהירה לשני פצועי הימ"מ באירוע.

האירוע החל כשכוח ישראלי הגיע באישון לילה למחנה פליטים בג'נין כדי לעצור מבוקש שחשוד בתכנון פעולות טרור נגד אזרחים וחיילים ישראלים. אנשי ימ"מ שהגיעו למקום ניסו לגרום לו לצאת מהבית באמצעים שונים, אך המבוקש ומספר חשודים נוספים שהתבצרו בבית פתחו באש לעבר כוחותינו.

כוחות הימ"מ החלו בביצוע "נוהל סיר לחץ", במהלכו נורו מספר טילי לאו לעבר קירות הבית. 3 לוחמי ימ"מ פונו לרמב"ם לאחר שנפצעו באורח קל. כלב ימ"מ שהשתתף במבצע נהרג. היעד המבוקש ששהה בתוך הבית נהרג גם הוא, יחד עם חמוש נוסף. שמונה נוספים נפצעו קל.

המבוקש שנהרג הוא חמזה אבו אל-היג'א, בן 22, שלמרות גילו הצעיר היה מבוקש על ידי ישראל במשך מספר שנים. את המודיעין למבצע הביא השב"כ שהצליח למצוא את מיקומו המדויק ולאתר אותו במחנה הפליטים.

מהומות והתפרעויות פרצו לאחר פעולת צה"ל

במהלך הפעולה - עימותים בקלנדיה (צילום: רויטרס)
עימותים בין הצבא לפלסטינים, ארכיון | צילום: רויטרס

מיד לאחר כיתור ביתו של המבוקש, עם הישמע היריות ברחבי המחנה, רבים מתושביו החלו לתקוף את הכוח באמצעות השלכת מטענים, יידוי אבנים ובקבוקי תבערה.

כוחות הביטחון שפעלו במקום הגיבו בירי לעבר החמושים ומשליכי המטענים. במהלך התקרית נהרגו שני פלסטינים נוספים, שישה נפצעו ושלושה נעצרו. על גופתו של המבוקש נמצא רובה M16. מדובר צה"ל נמסר כי הצבא ימשיך לפעול כדי להגן על אזרחי מדינת ישראל.