פחות מיממה לאחר שהושבע מחדש לתפקידו, שר החוץ אביגדור ליברמן חזר הבוקר (ג') למשרד החוץ והחל לטפל בנושאים שעל סדר היום, ובראשם היחסים המתוחים עם ארה"ב על רקע העסקה הנרקמת עם אירן, כמו גם המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"פגישת העבודה הראשונה שלי היום הייתה עם שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו", אמר השר ליברמן במהלך קבלת פנים חגיגית שערכו עבורו עובדי משרדו. "היחסים עם ארה"ב הם האבן המרכזית, בלי זה אנחנו לא יכולים לתמרן בעולם העכשווי".

"היו חילוקי דעות גם בעבר ואנחנו נמשיך לנהל את מערכת היחסים שלנו בצורה הדוקה", הבהיר שר החוץ ברומזו למחלוקת הפומבית בין ראש הממשלה נתניהו למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. "חילוקי דעות זה דבר טבעי, צריך לטפל בהם, הם לא צריכים להישמע כמו שהם נשמעו בחוץ".

"קדימה, רבוטה, עבודה"

ליברמן התייחס גם למחאת האופוזיציה שנרשמה אתמול בזמן השבעתו מחדש לתפקיד: "אתמול בדיון בכנסת הבנתי שכנראה לא הערכתי נכון את החשיבות העצמית שלי. ממה שהבנתי מחברי האופוזיציה, כל בעיות המזרח התיכון נובעות מהמדיניות של ליברמן בנושא הפלסטינים".

שר החוץ ציין כי הוא שמח לחזור למשרד החוץ ולראות שהכל נותר כשהיה. בהמשך דבריו התייחס השר לעניינים נוספים שבהם יטפל בימיו הראשונים בתפקיד החדש-ישן: "צריך לסיים את סכסוך העובדים כמה שיותר מהר, יש לנו לא מעט בעיות תקציב. קדימה, רבוטה, עבודה".

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו עלה אמש על בימת הכנסת והושבע שוב לתפקיד שר החוץ, שאותו עזב לפני 11 חודשים עם תחילת משפטו בחשד למרמה והפרת אמונים בפרשת השגריר. בתחילת השבוע אישרה הממשלה את מינויו המחודש של אביגדור ליברמן, לאחר זיכויו המוחלט בידי בית המשפט בשבוע שעבר.